XXI kolejka klasy okręgowej - planowe zwycięstwo.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 26/04/2014 18:58
Kolejny przeciwnik Włókniarza, zespół Piasta Dziwiszów to ekipa, która zaskakująco dobrze radzi sobie w rundzie wiosennej bieżącego sezonu. Zespół prowadzony przez nowego trenera, Dariusza Michałka do meczu z Włókniarze nie zaznał jeszcze smaku porażki na wiosnę, a punkty potrafił urwać nie byle komu, bo i Nysie Zgorzelec i Lotnikowi Jeżów Sudecki. Włókniarz do spotkania przystępował z kilkoma brakami w podstawowej jedenastce ale pomimo tego i tak udało się zrealizować przedmeczowy plan, czyli wygrać...

Do 30 minuty Piast prezentował się całkiem dobrze, goście ciekawie rozgrywali piłkę i grali dosyć pewnie w obronie ale impetu starczało im mniej więcej do szesnastki Włókniarza, dalej było już o wiele gorzej. Gospodarze długo bili głową w dziwiszowski mur ale w 37 minucie w zamieszaniu w polu karny Piasta Dawid Grygiel po trzykrotnych próbach zdołał umieścić piłkę strzałem z najbliższej odległości. Przyjezdni nie ocknęli się jeszcze z utraty bramki, a przegrywali już różnicą dwóch goli. Po podaniu od Dawida Grygla do Mariusza Chlabicza, ten drugi strzałem po długim rogu zwiększył prowadzenie miejscowych.

Po przerwie goście wyraźnie podmęczeni nastawili się raczej na kontrataki ale były one nieskuteczne. W 71 minucie sam na sam z Mikulskim wyszedł Jarek Wichowski, minął bramkarza i pewnie umieścił piłkę w siatce. Goście odpowiedzieli akcją Sobczaka, na szczęście nieskuteczną. Dziwiszowian całkowicie mógł dobić Dawid Grygiel, który w 77 minucie wychodził sam na sam z bramkarzem ale jego strzał Mikulski zdołał obronić. W końcówce na boisku pojawili się w dużej ilości zmiennicy i Piast zdołał strzelić gola honorowego za sprawą indywidualnej akcji Jurczyka.

WŁÓKNIARZ - PIAST DZIWISZÓW  3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - D. Grygiel (37), 2:0 - M. Chlabicz (39), 3:0 - Wichowski (71), 3:1 - Jurczyk (86). Żółte kartki: P. Grygiel, Ł. Niemienionek, Wróbel oraz Saniuk. Sędziował: Szymon Sztukowski. Widzów: 200.

Włókniarz: M. Krawczyk (84. Jaworski) - P. Grygiel (88. Wróbel), P. Niemienionek, Kowalski, Ł. Niemienionek - J. Jasiński (72. Ł. Krawczyk), P. Chlabicz (87. Stettner), Badura, D. Grygiel - Wichowski, M. Chlabicz (81. J. Niemienionek).

Piast: Mikulski - Zyner (85. Wantuch), Kieć, Masel (81. Ziń), Saniuk - Maryszczak, Podobiński (41. Kocot), Pietrzykowski, Sobczak (76. Ziółkowski) - Jurczyk, Kozołubski (46. Kik).