XXIII kolejka klasy okręgowej - Twardy za twardy.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 11/05/2014 12:47
Włókniarz ostatni raz schodził z boiska pokonany 2 listopada ubiegłego roku, kiedy przegrał w Zgorzelcu z Nysą 1:2. Później ekipie trenera Jarosława Wichowskiego udało się wygrać 8 kolejnych spotkań. Do Parowej, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Twardy jechali zatem w roli faworyta. Rzeczywistość okazała się jednak dla mirszczan brutalna. Świętoszowianie nie przestraszyli się i już w 2. min objęli prowadzenie po strzale Chruścickiego. Goście starali się szukać swoich szans po stałych fragmentach gry...

Świętoszowianie nie przestraszyli się i już w 2. min objęli prowadzenie po strzale Chruścickiego. Goście starali się szukać swoich szans po stałych fragmentach gry. Efekt przyszedł szybko, bo już 7 min później. Wówczas Kozdronia do kapitulacji zmusił Kowalski. Wojskowi jeszcze przed przerwą przycisnęli i zdołali odzyskać prowadzenie. Na listę strzelców w 33. min ponownie wpisał się Chruścicki. Tuż po przerwie Włókniarz ponownie odrobił straty za sprawą grającego trenera Jarosława Wichowskiego, ale odpowiedź gospodarzy była piorunująca. Najpierw w 65. min obrońcy gości wybili piłkę pod nogi Tylutkiego, a ten bez namysłu huknął do siatki. Kilka minut później Chruścicki skompletował hat-tricka i zapachniało niespodzianką. Ta stała się faktem, ponieważ Włókniarz zdołał w końcówce tylko zmniejszyć straty. Drugiego gola, także ze stałego fragmentu gry, strzelił Kowalski.

TWARDY ŚWIĘTOSZÓW - WŁÓKNIARZ  4:3 (2:1)

Bramki: 1:0 - Chruścicki (2), 1:1 - Kowalski (9), 2:1 - Chruścicki (33), 2:2 - Wichowski (50), 3:2 - Tylutki (65), 4:2 - Chruścicki (71), 4:3 - Kowalski (82). Żółte kartki: D. Szkarapat oraz P. Niemienionek. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 100.

Twardy: Kozdroń - Tylutki, J. Szkarapat, Iwaniak, Flak - S. Drozd, A. Drozd, D. Szkarapat, Chruścicki - Iskrzak, Łojko.

Włókniarz: M. Krawczyk - P. Grygiel, Kowalski, P. Niemienionek (80. J. Niemienionek), Ł. Niemienionek - Sz. Morzecki, P. Chlabicz (65. M. Chabicz), Badura, D. Grygiel (60. J. Jasiński) - B. Morzecki, Wichowski.