XXV kolejka klasy okręgowej - planowa wygrana.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 24/05/2014 19:56
Kolejne spotkanie Włókniarza z zespołem z dolnej półki klasy okręgowej planowo zakończyło się zwycięstwem mirszczan ale bramki udało się liderowi strzelić dopiero w drugiej części gry, chociaż w pierwszej odsłonie okazje też były ale zabrakło dokładności. Goście w swoim składzie awizowali zawodników z III-cio ligową przeszłością ale niewiele im to pomogło i zapewne do końca będą musieli walczyć o swój byt w okręgówce...

galeria meczowa
 

Rozszerzona zawartość newsa
Kolejne spotkanie Włókniarza z zespołem z dolnej półki klasy okręgowej planowo zakończyło się zwycięstwem mirszczan ale bramki udało się liderowi strzelić dopiero w drugiej części gry, chociaż w pierwszej odsłonie okazje też były ale zabrakło dokładności. Goście w swoim składzie awizowali zawodników z III-cio ligową przeszłością ale niewiele im to pomogło i zapewne do końca będą musieli walczyć o swój byt w okręgówce.

Boisko w Mirsku po kilkugodzinnych, miejscami intensywnych przedmeczowych opadach deszczu było bardzo szybkie, a dodatkowo w kilku miejscach pojawiły się też zastoiny wodne ale nie wpływały one specjalnie na grę obu zespołów. Tradycyjnie pierwszą okazję stworzyli sobie miejscowi, w 8 minucie Jarek Wichowski po indywidualnym rajdzie i minięciu kilku przeciwników znalazał się sam przez Kizymą, ale fatalnie przestrzelił. Goście odpowiedzieli w 14 minucie strzałem Kotelnickiego z rzutu wolnego, z którym Marcin Krawczyk nie miał najmniejszych problemów. Chwilę później ponownie Wicher mógł wyprowadzić Włókniarza na prowadzenie ale jego strzał głową odbił się tylko od poprzeczki. Kolejną szansę na gola miał Bartek Morzecki, który po prostopadłym podaniu od Wichra minimalnie chybił. Goście skupiali się głównie na defensywie i próbach kontrataku ale dosyć mizernie im to wychodziło.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego akcentu miejscowych. W 49 minucie pokazową klepkę kilku zawodników Włókniarza celnym strzałem do bramki wykończył Jarek Wichowski. Goście nie otrząsnęli się jeszcze a było już 2:0, w 55 minucie udaną dobitką po strzale Dawida Grygla popisał się Jacek Jasiński. Goście w tej cześci gry tylko raz mocniej zagrozili bramce Włókniarza i ponownie za sprawą stałego fragmentu gry. W 63 minucie strzał z rzutu wolnego Sicińskiego minimalnie ominął spojenie bramki gospodarzy. W 70 minucie po rzucie wolnym dla miejscowych gola na raty zdobył Adam Kowalski, za pierwszym razem trafił w mur ale już dobitka znalazła drogę do siatki. Całości dopełnił najlepszy tego dnia na murawie Jacek Jasiński, który w 79 minucie uderzył z woleja, a piłka kozłując wpadła tuż przy słupku obok rozpaczliwie interweniującego Kizymy.          


WŁÓKNIARZ - HUTNIK PIEŃSK  4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Wichowski (49), 2:0 - J. Jasiński (55), 3:0 - Kowalski (70), 4:0 - J. Jasiński (79). Żółte kartki: Sz. Morzecki, J. Jasiński oraz Czarnecki, Kizyma, Szal, Gwara. Sędziował: Łukasz Nalepa. Widzów: 150.

Włókniarz: M. Krawczyk - P. Grygiel, P. Niemienionek (33. Ł. Niemienionek), Kowalski, Juźwik (84. Kieryluk) - J. Jasiński, Sz. Morzecki (73. Badura), Wichowski, D. Grygiel (73. J. Niemienionek) - B. Morzecki (73. P. Chlabicz), M. Chlabicz (81. Ł. Krawczyk).

Hutnik: Kizyma - Linka, Szal, Duszyński, Gwara (84. Olejniczak) - Jenczyk (78. Kuczyk), Kotelnicki, Siciński, Kikut - Czarnecki (46. Łagowski), Kowal.


galeria meczowa


XXV kolejka klasy okręgowej - 25.05.2014:
Victoria Ruszów - Włókniarz Leśna 3:3
Leśnik Osiecznica - Nysa Zgorzelec - mecz przełożony
Czarni Lwówek Śląski - Piast Wykroty 4:2
Włókniarz Mirsk - Hutnik Pieńsk 4:0
Lotnik Jeżów Sudecki - Łużyce Lubań 0:1

26.05.2014:
Twardy Świętoszów - Piast Dziwiszów 3:1
Pogoń Świerzawa - Olimpia Kamienna Góra
Endico Mitex Podgórzyn - Orzeł Lubawka 0:3 vo.