Łoś

1 bramka
Plan przygotowań Włókniarza do sezonu 2011/2012.
Sparingi

Dopiero co zakończył się sezon 2011/2010, a już trzeba powoli myśleć o wznowieniu przygotowań do nowych rozgrywek. Nowy trener Włókniarza Jarosław Wichowski opracował zarys planu przygotowań drużyny do rundy jesiennej sezonu 2011/2012, szczegółowo określając terminy treningów w okresie wakacyjnym, w tym termin rozpoczęcia zajęć oraz plan spotkań sparingowych. I tak treningi wznowione zostaną w poniedziałek, 18 lipca o godzinie 18.00 i odbywać się będą w okresie przygotowawczym cztery razy w tygodniu. Po rozpoczęciu sezonu liczba ta zmniejszy się do trzech razy w tygodniu. Godziny i dni treningów mogą się zmieniać po ustaleniach z zawodnikami.

Drużyna rozegra podczas przygotowań 7 spotkań kontrolnych ale ta liczba może ulec jeszcze zmianie. Planowany jest też mini obóz w Janowicach Wielkich. Szczegółowy plan przygotowań znajduje się poniżej:

Plan treningów w lipcu 2011:
1. wznowienie treningów - 18.07 - godz. 18:00
2. 19.07 - godz. 18:00
3. 20.07 (środa) - mecz kontrolny w Mirsku - Sparta Grabik (IV liga lubuska)

Nowy trener Włókniarza.
Po rezygnacji Krzysztof Gajewskiego z funkcji trenera seniorów wiele osób zastanawiało się na pewno, kto zostanie nowym szkoleniowcem mirskiej jedenastki. Wśród kibiców przewijało się kilka nazwisk, mniej lub bardziej realnych. Po przeprowadzeniu kilku rozmów i przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw podjęta została decyzja, że  trenerem Włókniarza będzie Jarosław Wichowski, były zawodnik Włókniarza Leśna, Łużyc Lubań, Sparty Zebrzydowa, a ostatnio IV-to ligowych Karkonoszy Jelenia Góra. We Włókniarzu nowy trener będzie podobnie jak w Sparcie Zebrzydowa pełnił podwójną funcję, oprócz prowadzenia drużyny będzie jej też pomagał na boisku, grając na pozycji napastnika.

Oczekiwania wobec osoby nowego coacha są duże, musi przede wszystkim scementowć drużynę, która po niezbyt udanym ostatnim sezonie, a szczególnie po jego końcówce trochę się posypała. Wiadomość wśród mirskich zawodników o zatrudnieniu Jarka została przyjęta w entuzjastyczny sposób, w końcu wszystkim zależy aby Włókniarz grał dobrą piłkę, a z pewnością stać nas na to.

Zakończenie sezonu 2010/2011 - mecz sparingowy.
WŁÓKNIARZ SENIORZY - WŁÓKNIARZ JUNIORZY 0:3 (0:1)

Bramki:
0:1 - Bursacki (29), 0:2 - D. Grygiel (62), 0:3 - J. Niemienionek (75). Sędziował: Wiesław Sapiński. Widzów: 100.

Włókniarz seniorzy: Jaworski - Dołęga (40. Zieliński), Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Kreis, Krawczyk, Badura, Paweł Juźwik - Dubiel, Supel.

Włókniarz juniorzy: Rowiński (40. Werle) - P. Niemienionek, Szurmiej, Lenik, Żurawski - Bursacki, (40. Żołopa), J. Jasiński, Swarzyński, Amrogowicz - J. Niemienionek, D. Grygiel.
XXX kolejka klasy okręgowej.
Seniorzy
Spotkanie w Kamiennej Górze toczyło się o przysłowiową pietruszkę. Żadna z drużyn jednak nie odpuszczała. Zarówno Olimpia jak i Włókniarz chciały udanie zakończyć sezon, mając w pamięci niepowodzenia z poprzednich spotkań. Już w 1. min Sobczyk stanął oko w oko z Fościakiem, ale strzelił wprost w niego. 2 min później po akcji Szota Sobczyk już się poprawił i Olimpia wyszła na prowadzenie. Podrażniony utratą gola Włókniarz ruszył do ataku. Efekty tego mogły przyjść po 20. min rywalizacji. Najpierw D. Powiertowski ubiegł Krawczyka, a następnie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Supel głową trafił piłką w słupek i ta po chwili wyszła poza plac gry. Zmarnowana szansa zemściła się na mirszczanach w 40. min. Wówczas po akcji Sobczyka z prawej strony boiska piłkę z bliska głową do siatki wepchnął Hadała. Chwilę później mogło być już 3:0, ale Bieńkowski w dobrej sytuacji nie trafił w światło bramki. Po przerwie mecz nadal był otwarty, ale podobnie jak w pierwszej połowie bramki zdobywali tylko gospodarze. W 50. min uderzenie Kowalskiego z 25m D. Powiertowski z trudem przeniósł nad poprzeczką. 15 min później szczęścia szukał Badura, ale i tym razem bramkarz Olimpii wybił piłkę na rzut rożny. Skuteczniejsi byli gospodarze. W 80. min Sobczyk asystował przy bramce Kałonia. Na 4:0 na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry podwyższył rezerwowy Miechurski, który wykończył akcję Kałonia.

OLIMPIA KAMIENNA GÓRA - WŁÓKNIARZ 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0  - Sobczyk (3), 2:0  - Hadała (40), 3:0  - Kałoń (80), 4:0 - Miechurski (89). Sędziował: Marcin Kocuła. Widzów: 100.

Olimpia: D. Powiertowski (85. Buda) - T. Sobota (82. Miechurski), Wilk, Kwiecień, Hadała - Mittelstadt, Szot (56. P. Powiertowski), Sobczyk, Bieńkowski - B. Sobota, Kałoń.

Włókniarz:
Fościak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, Kreis - Krawczyk, Badura, Zieliński, Paweł Juźwik - Supel, Dubiel.

Seniorzy
Kolejny mecz, kolejna przegrana, tak od kilku tygodni wyglądają spotkania Włókniarza. W spotkaniu z Piastem Dziwiszów, zespołem który przed tym meczem zagrożony był spadkiem do klasy A, Włókniarz zaprezentował się bardzo słabo, rażąc nieskutecznością i niedokładnością i to mając za przeciwnika bardzo przeciętną drużynę. W pierwszej połowie jedyną, dosyć zaskakującą szansę na zdobycie gola miał Zieliński, którego strzał z dystansu wylądował na poprzeczce. I to było wszystko z okazji jakie stworzyli sobie miejscowi w pierwszych 45 minutach. Goście prowadzili po wrzutce w pole karne i niefortunnej interwencji mirskiego bramkarza, który piąstkując piłkę nabił ją na głowę zawodnika gości i futbolówka spokojnie wtoczyła się do siatki.

W drugiej części gry na boisku realizowany był scenariusz praktycznie identyczny jak w pierwszej. Włókniarz grał słabo, a goście powiększyli prowadzenie. Na strzał z narożnika pola karnego mimo asysty obrońców zdecydował się Podobiński i piłka po długim rogu ponownie wpadła do bramki. Miejscowi zdobyli bramkę kontaktową dopiero w 85 minucie, kiedy to przesunięty ze środka obrony do ataku Kowalski wykorzystał sytuację sam na sam. Kowal miał jeszcze jedną znakomitą okazję ale jego strzał z trudem obronił bramkarz Piasta. Wyrównać się więc nie udało i piąta z rzędu ligowa porażka stałą się faktem.

WŁÓKNIARZ - PIAST 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Kozan (38), 0:2 - Podobiński (69), 1:2 - Kowalski (85). Żółte kartki: P. Grygiel, Kreis. Sędziował: Rafał Bancewicz. Widzów: ok. 70.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga (40. Sidorski), Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel (76. Supel) - Kreis, Krawczyk (60. Paweł Juźwik), Badura, Zieliński, - Majer, Faściszewski.

Gryf Gryfów Śląski - Granica Bogatynia 1:7

XXVIII kolejka klasy okręgowej - przegrana.
CZARNI - WŁÓKNIARZ 2:0 (1:0)

Bramki:
1:0 - Sosulski (30), 2:0 - Karasiński (84). Sędziował: Dawid Maryszczak.

Włókniarz: Jaworski  - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Faściszewski, Krawczyk, Badura, Paweł Juźwik (62. Zieliński) - Dubiel, Majer (83. Sapiński).

Olimpia Kamienna Góra - GKS Raciborowice 4:0

XXVII kolejka klasy okręgowej - koszmar trwa.
Seniorzy
Tragedii Włókniarza ciąg dalszy. Fatalna postawa w meczu z Victorią Ruszów i kolejna wysoka porażka na własnym boisku, a w perspektywie jeszcze trzy spotkania, w tym dwa wyjazdowe to wszystko jak na razie nie napawa optymizmem co do końcowej lokaty zespołu w tabeli jeleniogórskiej okręgówki. Sam mecz potoczył się według utrwalonego już ostatnio schematu. Włókniarz do straty drugiej bramki nie grał źle, ale później posypało się wszystko. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście, w 3 minucie uderzał Borkowski ale Jaworski nie dał się zaskoczyć. Co z tego kiedy już siedem minut później było 0:1, po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Mścichowski. Najlepszą okazję do wyrównania miał Paweł Juźwik ale jego strzał zdołał obronić Fidali. Do przerwy przegrywamy więc 0:1.

W drugiej połowie już w 48 minucie udało się wyrównać. W polu karnym sfaulowany został Majer i sam poszkodowany wyrównał stan meczu. Nadzieje zostały rozwiane w 56 minucie, kapitan gości Grzelakowski pewnym strzałem głową ponownie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Za chwilę, bo w 61 minucie bramkę strzelił grający trener Victorii Borkowski, a po nim wynik podwyższył Szczęsny dobijając w 65 minucie piłkę przy biernej postawie defensywy. Nadzieję na chociażby remis bramką z 79 minuty dał miejscowym Szymon Morzecki ale niestety, to ponownie goście cieszyli się z gola za sprawą Paszka i jego strzału z dystansu w końcówce spotkania.

WŁÓKNIARZ - VICTORIA 2:5 (0:1)

Bramki:
0:1 - Mścichowski (10), 1:1 - Majer (48 - rzut karny), 1:2 - Grzelakowski (56), 1:3 - Borkowski (61), 1:4 - Szczęsny (65), 2:4 - Sz. Morzecki (79), 2:5 - Paszek (89). Żółte kartki: Kreis, Jaworski, Sidorski oraz Fidali. Sędziował: Piotr Tośko. Widzów: ok. 70.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga, Ł. Niemienionek, P. Grygiel, Kreis - Paweł Juźwik (46. Krawczyk), Badura, Sidorski, Sidorski (72. Piotr Juźwik), Supel (58. Zieliński) - Majer, Sz. Morzecki.

Victoria: Fidali - Kowalski, Diewiątak, Szczęsny, Brzezicki (88. Surdyka) - Durbajko, Grzelakowski, Paszek, Mścichowski (78. Machacz) - Borkowski (67. Stelwach), Góral.

GKS Raciborowice - Piast Dziwiszów 3:3

Finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego - bez niespodzianki.
Puchar Polski
Finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego w sezonie 2010/2011 miał faworyta w postaci drużyny Karkonoszy Jelenia Góra i faworyt ten nie zawiódł oczekiwań. Jeleniogórska jedenastka sięgnęła po trofeum całkowicie zasłużenie będąc w przekroju całego spotkania zespołem zdecydowanie lepszym ale też bardzo nieskutecznym. Włókniarz zagrał na tyle na ile w dniu meczu potrafił, mieliśmy swoje okazje bramkowe ale nie udało się ich niestety wykorzystać. Od początku spotkania dało się zauważyć klasyczne piłkarskie szachy z obydwu stron, żadna z drużyn nie kwapiła się do przejęcia incjatywy. W 14 minucie Wojtas minimalnie niecelnie uderzył z dystansu, a już w 19 minucie przyjezdni cieszyli się z prowadzenia. Dokładne dośrodkowanie Bijana na bramkę strzałem głową zamienił Krupa. Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 0:2 ale Han w dobrej sytuacji fatalnie przestrzelił. Karkonosze w tej części gry zdobyły zdecydowaną przewagę ale to miejscowi stworzyli sobie świetną okazję do zdobycia bramki. Sam na sam z Główką wyszedł Sidorski, który próbował lobować bramkarza gości ale ten uratował sytuację wybijając piłkę praktycznie z linii pola karnego. Kilka chwil później strzałem z dystansu popisał się Badura ale i tym razem golkiper był na miejscu. W końcówce pierwszej połowy kolejną znakomitą sytuację miały Karkonosze ale Krupa mając przed sobą tylko bramkarza próbował jeszcze dogrywać do Hana i w rezultacie z akcji nic nie wyszło.

Po przerwie przyjezdni stworzyli sobie w ciągu kilku minut kolejne dwie dobre okazje ale na szczeście dla Włókniarza zakończyły się one niepowodzeniem. Gra się nieco uspokoiła, a w 72 micuie po dośrodkowaniu Wojtasa z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Jurkowski i podwyższył wynik na 0:2. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i to jeleniogórscy piłkarze mogli się cieszyć ze zdobycia okazałego pucharu.

WŁÓKNIARZ - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 0:2 (0:1)

Bramki:
0:1 - Krupa (19), 0:2 - Jurkowski (72). Żółte kartki: Kreis, Badura. Sędziował: Andrzej Gil. Widzów: 300.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga, Niemienionek, Kowalski, Grygiel - Paweł Juźwik (46. Kreis), Badura, Krawczyk (61. Supel), Sidorski (73. Zieliński), Dubiel - Majer.

Karkonosze: Główka - Bijan, Wawrzyniak, Polak, Jurkowski - Han (73. Kotarba), Malarowski, Wojtas (73. Rudnicki), Adamczyk - Wichowski (73. Walczak), Krupa (76. Gałuszka).

XXVI kolejka klasy okręgowej - kolejna wysoka porażka.
Seniorzy
Kolejny mecz i kolejna wysoka porażka mirskiej drużyny. Tym razem za silne okazały się lubańskie Łużyce i tak naprawdę sezon dla nas mógłby się już zakończyć bo męczymy się w końcówce rozgrywek niemiłosiernie. Samo spotkanie nie było specjalnie złe w naszym wykonaniu ale to przyjezdni zgarneli pełną pulę, wykorzystując w końcówce fakt, że odkryliśmy się zupełnie. Zanim jednak to nastąpiło w pierwszej połowie w 17 minucie znakomitej okazji nie wykorzystali goście, w sytuacji sam na sam pewną interwencją popisał się Jaworski. Dziesięć minut później było już jednak 0:1, dokładne dośrodkowanie na bramkę zamienił strzałem głową Bojdziński. Wyrównanie przyszło bardzo szybko i dosyć niespodziewanie. W 30 minucie znakomite dośrodkowanie Kreisa wykorzystał Badura, którym potężnym strzałem z pierwszej piłki wyrównał stan meczu. Później mocnym strzałem z dystansu popisał się jeszcze Majer ale Kukiełka zdołał to uderzenie obronić.

W drugiej połowie goście osiągnęli lekką przewagę udokumentowaną bramką na 1:2 po świetnym strzale Mazura z rzutu wolnego. Kilka minut wcześniej miejscowi domagali się  podyktowania rzutu karnego po tym jak w zamieszaniu w polu karnym Łużyc piłka odbiła się wg nich od ręki jednego z zawodników przyjezdnych. Sędzia albo uznał, że zagrania ręką nie było albo po prostu nie zauważył tego.  Włókniarz odkrył się, a  Łużyce potrafiły to wykorzystać. Najpierw w sytuacji sam na sam na 1:3 strzelił Kusiak, a w doliczonym czasie gry wynik zamknął ponownie Mazur.

Już po meczu rezygnację z funkcji trenera złożył Krzysztof Gajewski oraz kierownik drużyny Bogdan Morzecki. Awaryjnie do końca sezonu trenerem został Wiesław Sapiński.

Od redaktora: W bardzo krótkim czasie po rezygnacji na stronie www.jg24.pl w komentarzach pod wynikami dzisiejszej kolejki  klasy okręgowej pojawiło się kilka najłagodniej mówiąc niewybrednych, a mówiąc wprost chamskich i debilnych  komentarzy podsumowujących Krzyśka Gajewskiego. Zawarte w nich treści obrażają byłego juz trenera Włókniarza nie tylko jako zawodnika i trenera ale przede wszystkim  jako człowieka. Moża przypuszczać, że ich autorem, bądź autorami są byli (obecni ?) zawodnicy mirskiej drużyny lub "kibice" Włókniarza, którzy nie darzyli Krzyśka zbytnią sympatią, życząc mu jak najgorzej. Jakim był trenerem, jak przygotowywał drużynę, jakie były w niej konflikty i dlaczego powstawały wiedzą tak naprawdę tylko ci, którzy z nim pracowali na treningach i podczas spotkań. Minimum przyzwoitości i kapka cywilnej odwagi wymaga żeby powiedzieć mu o tym prosto w oczy, a nie dawać upust swojej frustracji będąc schowanym za internetowym "nickiem". W ten sposób ci wszyscy, którzy są autorami tych wpisów pokazali jakie tak naprawdę mają podejście do drugiego człowieka. Zwyzywać, zbluzgać drugą osobę będąc anonimowym jest bardzo łatwo, o wiele trudniej jest powiedzieć to samo komuś w cztery oczy. Trzeba być wyjątkowym tchórzem i zwykłym prostakiem, żeby w ten sposób wyrażać się o drugim człowieku. Czasami lepiej trzymać język za zębami, nawet w internecie, niż "popisywać się" podobnymi wpisami.

Krzyśkowi oraz Bodkowi życzymy wszystkiego najlepszego, poświęciliście naszemu Klubowi sporo serca i pracy. Nie wszystko zawsze wychodzi jak sobie zamierzamy, mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja do wspólnej pracy. Wszystkiego Najlepszego !

Radek Kuźniar
                                                     administrator strony

WŁÓKNIARZ - ŁUŻYCE 1:4 (1:1)

Bramki:
0:1 - Bojdziński (27), 1:1 - Badura (30), 1:2 - Mazur (76), 1:3 - Kusiak (79), 1:4 - Mazur (90). Żółte kartki: Kowalski oraz Modzelewski. Sędziował: Zbigniew Mateuszów. Widzów: 150.

Włókniarz: Jaworski - Kreis, Niemienionek, Kowalski, Grygiel - Supel (72. Dołęga), Badura, Krawczyk, Faściszewski, Dubiel - Majer (80. Gajewski).

Łużyce: Kukiełka - Malinowski, Andruchów, Czuchryta, Modzelewski (84. Fereniec) - Lużyński, Jakimowicz, Majka, Kusiak - Bojdziński (66. Szymański) , Mazur.

Olimpia Kamienna Góra - Sparta Zebrzydowa 1:1

Zaległa XXIII kolejka klasy okręgowej - wysoka przegrana w Zebrzydowej.
SPARTA - WŁÓKNIARZ 5:2 (1:1)

Bramki:
0:1 - Kowalski (7), 1:1 - (38), 2:1 - (54), 2:2 - Majer (67 - rzut karny), 3:2 - (76), 4:2 - (86), 5:2 - (90). Sędziował: Mirosław Kocuła.

Włókniarz: Jaworski  - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Krawczyk (78. Supel), Badura, Talarski (60. Gajewski), Sidorski (60. Dubiel), Faściszewski - Majer.

GKS Warta Bolesławiecka - Woskar Szklarska Poręba 1:3

XXV kolejka klasy okręgowej - przełamanie.

Relacja ze spotkania jest dostępna na stronie GKS-u Raciborowice - żeby zapoznać się z nią wystarczy kliknąć tutaj. Osobna relacja dostępna jest także na stronie jg24.pl.

GKS RACIBOROWICE - WŁÓKNIARZ 0:3 (0:2)

Bramki:
0:1 - Piotr Juźwik (23), 0:2 - Majer (38), 0:3 - Krawczyk (84). Sędziował: Sławomir Kostka. Widzów: 100.