-
Paweł
Łoś

Zaktualizowane galerie z sezonu 2010/2011.
Informujemy kibiców Włókniarza i ogólnie sympatyków piłki nożnej, że w dziale "Galerie" pojawiły się nowe zdjęcia z aktualnego sezonu, tj. 2010/2011. Galerie zostały uzupełnione dopiero teraz gdyż wcześniej pojawiały się poważne problemy techniczne uniemożliwiające dodawanie zdjęć na stronie Włókniarza.  Udało sie jednak je usunąć i zaktualizować galerie meczowe. Dodane zostały zdjęcia ze spotkań z Woskarem Szklarska Poręba, Granicą Bogatynia, Lotnikiem Jeżów Sudecki, GKS-em Raciborowice, pucharowej potyczki z BKS-em Bolesławiec, GKS-em Warta Bolesławiecka, Nysą Zgorzelec, Gryfem Gryfów Śląski i Orłem Wojcieszów. Klikając na konkretną drużynę można bezpośrednio przenieść się do galerii, która nas interesuje.
XXIV kolejka klasy okręgowej - jak nie idzie to nie idzie.
Kolejny mecz Włókniarza i po raz kolejny stracona szansa na pełną pulę punktową. Wojcieszowski Orzeł choć postawił miejscowym trudne warunki to był jak najbardziej do ogrania ale i tym razem udało się wywalczyć tylko punkt. Spotkanie mogło się zacząć w sposób wręcz wymarzony bo już w 3 minucie Bartek Morzecki miał dobrą sytuację w polu karnym gości ale trafił tylko w słupek. Włókniarze próbowali zaskoczyć gości dobrymi akcjami prawą stroną boiska w których wyróżniał się Bartek Faściszewski ale pozostawały one bez efektu bramkowego. Przyjezdni ogryzali się niespecjalnie często ale w 19 minucie zdołali objąć prowadzenie. Po prostopadłym podaniu sam na sam z Jaworskim wyszedł Kaniewski i nie zmarnował okazji. Dodatkowo, jak na nieszczęście w 25 minucie kontuzji doznał Szymon Morzecki i musiał opuścić murawę. Dosłownie minutę po zejściu starszego z Morzeckich znakomitą okazję miał młodszy  ale i tym razem nie zdołał się przełamać ze strzeleckiej niemocy. Do przerwy 0:1 dla Orła.

W drugiej połowie Włókniarz dosyć szybo strzelił wyrównującego gola. W 54 minucie po dośrodkowaniu dobrą główką popisał się Majer i wydawało się, że w końcu po kilku tygodniach kryzysu gospodarzom uda się przełamać złą passę. Niestety, pomimo wysiłków i gry w przewadze przez prawie 10 minut drugi raz z rzędu musieliśmy zadowolić się tylko remisem.

WŁÓKNIARZ - ORZEŁ 1:1 (0:1)

Bramki:
0:1 - M. Kaniewski (19), 1:1 - Majer (54). Żółte kartki: Majer, Gajewski oraz Sporny, Kłobucki, Terlecki. Czerwona kartka: Sporny (84 - za dwie żółte). Sędziował: Dawid Maryszczak. Widzów: 150.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga (84. Kreis), Niemienionek, Kowalski, Grygiel - Sz. Morzecki (25. Gajewski), Badura, Krawczyk (76. Piotr Juźwik), Faściszewski - Majer, B. Morzecki (67. Dubiel).

Orzeł: Kłobucki - Sporny, Wróblewski, Maciejczyk, Żukowski - M. Kaniewski, Firlej, Bigulak, Terlecki - Kurek, Łużny.

Nowe terminy odwołanych meczy z dnia 03.05.2011
OZPN w Jeleniej Górze zdecydował, że mecze, kóre pierwotnie miały zostać rozegrane w dniu 3 maja, a zostały odwołane wskutek wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych, zostaną  rozegrane w następujących terminach:

1. Seniorzy - 18.05.2011 (środa), godz. 17.30
2. Juniorzy starsi - 18.06.2011 (sobota), godz. 11.00
3. Trampkarze i młodzicy - 04.06.2011 (sobota), godz. 11.00 i 12.15
XXII kolejka klasy okręgowej - remis..., tylko remis.
Dramat Włókniarza trwa nadal. Po czterech kolejnych porażkach wszyscy mieli nadzieję, że przełamanie przyjdzie w meczu z "czerwoną latarnią" rozgrywek, naszym lokalnym rywalem Gryfem Gryfów Śląski. Niestety i tym razem nie udało się uzyskać korzystnego rezultatu, ponieważ remis jest dla nas bardziej stratą dwóch punktów niż zyskaniem jednego. Włókniarz w przekroju całego meczu był drużyną lepsza, ale mizeria jaką prezentujemy ostatnio w ofensywie nie pozwoiliła na strzelenie chciażby jednej bramki chociaż okazji było bez liku. Nie popisał sie też jeden z arbitrów bocznych, sygnalizując pozycję spaloną w jednej z akcji po której udało się umieścić Dołędze piłkę w siatce, ale o tym w dalszej części relacji.

Od samego początku miejscowi zepchnęli gryfowian do obrony, którzy swoją grę oparli na kontrach. W 18 minucie groźnie z dystansu uderzył Majer ale Wawer choć z problemami, strzał obronił. W rewanżu Ślusarczyk próbował zaskoczyć Jaworskiego ale jego uderzenie było  bardzo niecelne. Później Włókniarz miał kilka dobrych okazji ale kończyły się one albo niecelnymi wrzutkami w pole karne albo na przeszkodzie stał golkiper Gryfa. W końcówce znakomitą okazję miał jeszcze Badura, który potężnie uderzył z ok. 20 metrów ale prosto w Wawera.

Po przerwie gra przez moment wyrównała się, a w 51 miucie miejscowym udało się strzelić bramkę za sprawą Dołegi, który wbiegając w pole karne potężnym strzałem z 5 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką. Jego radość z wyprowadzenia Włókniarza na prowadzenie trwała tylko przez moment, arbiter boczny już po strzale podniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną strzelca. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że praktycznie na linii bramkowej przy bramkarzu stał jeden z defensorów Gryfa (nr 13 - Paweł Sokołowski) dyskwalifikując tym samym decyzję o spalonym.

Na poniższym zdjęciu uchwycona została ta sytuacja więc ocenę pozostawiamy samym internautom. Z relacji przebiegającego sędziego udało nam się dowiedzieć, że wg niego zawodnik Gryfa stał na piątym metrze, natomiast nasz zawodnik był w momencie podania dobre dwa metry przed nim. Decyzja była nieodwołalna i rezultat dalej pozostawał bezbramkowy.

Kilka minut później, najlepszą okazję w meczu miał Majer. Po prostopadłym podaniu wyszedł sam na sam z Wawerem i mogąc zrobić praktycznie wszystko strzelił prosto w leżącego bramkarza Gryfa, który był tego dnia chyba najlepszym zawodnikiem na boisku. Poźniej ponownie Majer uderzał na bramkę ale po jego strzale głową Wawer w świetnym stylu przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do końca meczu trwało  przysłowiowe "walenie głową w gryfowski mur", które w końcowym rozrachunku nie przyniosło żadnego efektu.

WŁÓKNIARZ - GRYF 0:0

Żółte kartki:
 Dubiel, Sidorski  oraz Włodarek. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 250.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga (73. Krawczyk), Niemienionek, Kowalski, Grygiel - Sz. Morzecki, Badura (86. Piotr Juźwik), Gajewski, Sidorski (68. Dubiel) - Majer (74. Faściszewski), B. Morzecki.

Gryf: Wawer - Koko, Wójcikowski, Balcerzyk, Sokołowski - Lewandowski (86. Babicz), Marzec, Włodarek, Krok - Ślusarczyk, Cholewa (46. Białecki).

GKS Raciborowice - Orzeł Wojcieszów 5:2

Zmiana w terminarzu rozgrywek młodzików i trampkarzy.
Informujemy, że nastąpiła zmiana w terminie spotkań 21 kolejki rozgrywek młodzików i trampkarzy. Pierwotna data meczy została zmieniona z dnia 21 maja, godz. 11.00 i 12.00 na dzień 19 maja (czwartek), godz. 16.30 i 17.30.
XXI kolejka klasy okręgowej - kolejna porażka.

LOTNIK - WŁÓKNIARZ 3:0 (2:0)

Bramki:
1:0 - Badecki (7), 2:0 - Kik (40), 3:0 - Kocot (90). Żółte kartki: Palimąka, Biskupski oraz Dołęga, Niemienionek. Sędzia: Łukasz Nalepa. Widzów: 150.

Lotnik: Hałka - Kurzelewski (82. Kocot), Palimąka, Gęca (75. Karmelita), Zwierzyński - Gołąb, Biskupski, Kik, Hamowski - Badecki (75. Gajewski), Studniarek.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga, Niemienionek, Grygiel, Krawczyk (60. Supel) - Badura, Piotr Juźwik (46. Sz. Morzecki), Sidorski, Faściszewski (46. Dubiel) - Kowalski, Majer (46. B. Morzecki).

Woskar Szklarska Poręba - Olimpia Kowary 0:1

XX kolejka klasy okręgowej - kolejna porażka.
Po dwóch kolejnych porażkach Włókniarz miał okazję na przerwanie tej passy w meczu z liderem rozgrywek, Nysą Zgorzelec, niestety i tym razem nie udało się zdobyć chociażby punktu. Od początku spotkania oba zespoły uważnie grały w defensywie nie forując zbytnio tempa gry i nie rzucając się do jakichś zmasowanych ataków. Obydwie strony miały w tej części gry swoje okazje, ze strony gości Jabłoński trafił w słupek po strzale z dystansu, miejscowi mieli najlepszą okazję za sprawą Bartka Morzeckiego, który niestety posłał piłkę wysoko nad bramką. Ogólnie w pierwszej części gry lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, którzy swoje akcje rozgrywali szybciej i dokładniej.

Po przerwie przewagę uzyskał Włókniarz, a Nysa groźnie kontratakowała. Goście strzelili nawet bramkę za sprawą Rydola ale nie została ona uznana gdyż strzelec znajdował się na pozycji spalonej. Miejscowi odpowiedzieli strzałem Szymona Morzeckiego, który też wylądował w siatce, ale i tym razem arbiter zasygnalizował spalonego. Szymon mógł zapewnić Włókniarzowi trzy punkty w kolejnej akcji, niestety po jego technicznym strzale piłka minimalnie minęła słupek. Kiedy wszyscy byli już pewni, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem gościom w końcówce udało się strzelić gola na wagę zwycięstwa. Złe wybicie obrońcy Włókniarza wykorzystał Mądrzejewski, który przejął piłkę i uderzył po ziemi z szesnastu metrów. Piłka odbiła się od słupka i ku rozpaczy miejscowych wpadła bo bramki. Szczególnie szkoda tej porażki ponieważ Nysa była dzisiaj jak najbardziej do ogrania. Niestety po raz kolejny nie udało się i kolejnych punktów przyjdzie nam poszukać w Jeżowie Sudeckim.

WŁÓKNIARZ - NYSA 0:1 (0:0)

Bramka:
0:1 - Mądrzejewski (89). Żółte kartki: Kreis oraz Rydol, Kaczan, M. Monik. Sędziował: Marek Warek. Widzów: 200.

Włókniarz: Fościak - Kreis, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel (46. Sidorski) - Majer (86. Piotr Juźwik), Krawczyk, Badura, Sz. Morzecki  - Dubiel (79. Gajewski), B. Morzecki.

Nysa: Barynów - M. Monik, S. Monik, Jaworski, Kaczan - Borowy, Jabłoński, Kościuk (54. Rudzki), Jenczyk - Mądrzejewski (90. Walczyk), Rydol (77. Janicki).

Orzeł Wojcieszów -Sparta Zebrzydowa 3:3

Zaproszenie na treningi do sekcji klubowych.
Miejski Klub Sportowy „Pri Bazalt-Włókniarz” Mirsk zaprasza wszystkich chętnych na treningi sekcji sportowych Klubu. Zajęcia prowadzone są przez trenerów i instruktorów posiadających odpowiednie kwalifikacje i odbywają się wg poniższego harmonogramu:

Koło strzeleckie – sobota – godz. 11.00 – strzelnica, wejście od ulicy Sikorskiego, opiekun: Józef Krzyżak.

Piłka ręczna dziewcząt:
rocznik 2003/2004 (2-3 klasy szkoły podstawowej) – poniedziałek, czwartek – godz. 17.00-18.30 – sala gimnastyczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirsku, ul. Betleja 27 – trener: Katarzyna Jędruch

rocznik 1998/2000 (4-6 klasy szkoły podstawowej) – wtorek, czwartek – godz. 15.30-17.00 – sala gimnastyczna Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Mirsku, ul. Betleja 27 – trener: Joanna Plitt

roczniki 1992/1994 (1-3 klasy szkoły średniej), 1995/1997 (1-3 klasy gimnazjum) – poniedziałek, środa, piątek – godz. 15.30-17.00 – sala gimnastyczna Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku, ul Wodna 2, sobota - godz. 10.00-11.00 – basen: hotel Malachit w Świeradowie Zdroju – trener: Radosław Mularczyk

Piłka nożna chłopców:
młodzicy (rocznik 1998 i młodsi): wtorek, czwartki – 16.00-17.30 - Stadion Miejski w Mirsku, ul. Mickiewicza 27 – trener: Czesław Czerwiński

trampkarze (rocznik 1996 i młodsi): wtorek, czwartek – 17.30-19.00 – Stadion Miejski w Mirsku, ul. Mickiewicza 27 – trener: Czesław Czerwiński.

juniorzy starsi (rocznik 1992 i młodsi) – wtorek, czwartek – godz. 17.00-18.30 – Stadion Miejski w Mirsku, ul. Mickiewicza 27 – trener: Wiesław Sapiński

XIX kolejka klasy okręgowej - przegrana w Bogatyni.

Spotkanie stało na dobrym poziomie. Oba zespoły grały otwartą piłkę i miały okazje do zdobycia gola. Pierwsi zaatakowali gospodarze. W 10. min w dobrej sytuacji znalazł się Marszalek, ale uderzył obok słupka. W odpowiedzi Gawlika próbował pokonać Bartek Morzecki, ale bramkarz Granicy spisywał się bez zarzutów. Raz uratowała go także poprzeczka. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym pośrednim bliski szczęścia był Marszałek, ale jego strzał obronił Fościak. Losy meczu rozstrzygnęły się tuż po zmianie stron. Z 22 metrów z rzutu wolnego pośredniego Marszałek trącił piłkę, a Chrzanowski przymierzył w samo okienko i było 1:0.

Po zdobyciu gola Granica cofnęła się, a Włókniarz dążył do wyrównania. Zawodnicy trenera Krzysztofa Gajewskiego mieli kilka szans by wyrównać, ale brakowało im szczęścia. - Włókniarz był równorzędnym i wymagającym zespołem. U siebie nie zwykliśmy przegrywać i wydaje mi się, że o tą jedną bramkę byliśmy lepsi. Wygraliśmy, ale jeszcze nie gramy tego co sobie zakładamy - powiedział konsultant ds. mediów Granicy Andrzej Lipko.

GRANICA - WŁÓKNIARZ 1:0 (0:0)

Bramki:
1:0 - Chrzanowski (47). Żółte kartki: Duduć, Piskorski, Augustyn, Pietkiewicz  oraz  Paweł Juźwik, Kreis. Sędziował: Arkadiusz Karaban. Widzów: 200.

Granica: Gawlik - Chrzanowski, Mikulski, Duduć, Omelański - Pietkiewicz (60. Suchocki), Krzesiński (46. Pastuszko), Piskorski, Czeczot - Mokijewski (81. Augustyn), Marszałek.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Dubiel (75. Paweł Juźwik), Krawczyk (78. Supel), Gajewski, Sz. Morzecki (52. Kreis) - Majer, B. Morzecki.

Sparta Zebrzydowa - Victoria Ruszów 1:1

Zmiany w terminarzu rozgrywek juniorów starszych, trampkarzy i młodzików.
Informujemy, że nastąpiły zmiany w terminarzach rozgrywek juniorów starszych, trampkarzy oraz młodzików. Zmiany dotyczą terminu rozgrywania meczów z dnia 23 kwietnia br. Jako, że jest to sobota przedświąteczną OZPN Jelenia Góra podjął decyzję o przełożeniu meczy drużyn młodzieżowych na dzień 21 kwietnia (czwartek) na godzinę 13.00 - juniorzy starsi (mecz u siebie z Orlikami Węgliniec), 11.00 - młodzicy i 12.15 - trampkarze (mecze wyjazdowe z UKS ZSOiZ Gryfów Śląski).
XVIII kolejka klasy okręgowej - porażka na własne życzenie.
Włókniarz po dwóch zwycięstwach z rzędu na początku rundy wiosennej był faworytem w spotkaniu z beniaminkiem okręgówki, GKS-em Warta Bolesławiecka. Za gospodarzami przemawiał także fakt, że GKS przed tygodniem doznał prawdziwej klęski u siebie, przegrywając z Łużycami Lubań aż 0:7 i z pewnością morale w zespole nie były najlepsze. Niestety dla Włókniarza goście zagrali  bardzo prostą i skuteczną piłkę, co przy bardzo przeciętnie dysponowanych miejscowych wystarczyło by wywieźć z Mirska zasłużone zwycięstwo.

Do 27 minuty z boiska wiało przeraźliwą nudą, gra z obydwu stron była słaba, niedokładna, goście nastawieni na kontry umiejętnie rozbijali ataki miejscowych. Właśnie w 27 minucie po jednym z kontrataków i po rzucie rożnym, piłkę przed pole karne dostał Artur Mikołajczyk i bez namysłu uderzył na bramkę. Strzał całkowicie zaskoczył zasłoniętego Fościaka i piłka po krótkim rogu wpadła do siatki.  Włókniarz momentalnie odpowiedział po akcji Dubiela, który sprytnie wyczekał bramkarza i z ostrego kąta strzelił do praktycznie pustej bramki. Strzał był niestety zbyt słaby ale tuż przed linią bramkową piłkę do siatki wepchnął Szymon Morzecki. Włókniarz opanował sytuację i w 35 minucie wyszedł na prowadzenie. Po akcji lewą stroną boiska Bartka Morzeckiego i jego dograniu w pole karne piłka po interwencji jednego z defensorow trafiła w słupek, dopadł do niej Badura i mocnym strzałem strzelił drugą bramkę dla gospodarzy.  Do przerwy 2:1 dla Włókniarza.

Na drugie 45 minut goście wyszli z mocnym nastawieniem poprawy rezultatu ale to włókniarze mieli dwie znakomite okazje, obydwie za sprawą Bartka Morzeckiego. Najpierw nie doszedł on do piłki po wrzutce w pole karne, a następnie po ograniu obrońców uderzył z pola karnego bardzo mocno ale i bardzo niecelnie. Przyjezdni zwietrzyli swoją szansę i w 72 minucie Spychalski celnie uderzył tuż przy słupku. Włókniarza całkowicie dobił w 78 minucie rezerwowy Kobeluszczyk i przegrana wydawałoby się wygranego meczu stała się faktem.

WŁÓKNIARZ - GKS WARTA BOLESŁAWIECKA 2:3 (2:1)

Bramki:
0:1 - A. Mikołajczyk (27), 1:1 - Sz. Morzecki (28), 2:1 - Badura (35), 2:2 - Spychalski (72), 2:3 - Kobeluszczyk (78). Żółte kartki: Buchowski, Rajchel, A. Mikołajczyk. Sędziował: Andrzej Gil. Widzów: 200.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel (83. Supel) - Sidorski, Krawczyk (74. Piotr Juźwik), Badura (54. Gajewski), Sz. Morzecki  - Dubiel (76. Paweł Juźwik), B. Morzecki.

GKS: Kupczak - Hyjek, Demczar, Rajchel, Buchowski - Ł. Mikołajczyk (46. Kobeluszczyk), Spychalski, Horbacz, A. Mikołajczyk - Kotwica (46. Janowski), Lisak.