Rojek

1 bramka
Zaległa XXI kolejka klasy okręgowej - wygrana w Ruszowie.
Seniorzy
W zaległym meczu klasy okręgowej Włókniarz udał się do Ruszowa na mecz z beniaminkiem ligi, miejscową Victorią. W pierwszym spotkaniu goście ograli mirszczan na ich własnym stadionie aż 3:0. W kadrze na to spotkanie zabrakło naszego stopera, Łukasz Niemienionka, który zmaga się z kontuzją pachwiny. W podstawowej jedenastce zastąpił go Piotr Grygiel. Samo spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania obu drużyn. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, jednak strzał napastnika gości minął bramkę Ciepieli. W odpowiedzi z dalszych odległości próbowali Gajewski i Majer, pewnie interweniował jednak golkiper miejscowym. W 15 minucie sędzia przerwał spotkanie na około 10 minut. Powodem tego była burza, która coraz mocniej dawała o sobie znać. Po powrocie na boisku jako pierwsi znów atakowali gospodarze. W sytuacji sam na sam z Ciepielą znalazł się Dariusz Łojko, zachował się jednak fatalnie, próbując lobować bramkarza mirszczan kopnął piłkę do tyłu. Kilka minut później piłka po uderzeniu pomocnika miejscowych trafiła w słupek świątyni gości. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie przebudzili się goście. W 54 minucie miała miejsce kluczowa akcja spotkania. Piłkę wyłuskał Majer, znakomicie obsłużył Bartka Morzeckiego, ten na pełnej szybkości wbiegł w pole karne i został ścięty przez bramkarza miejscowym. Do wapna podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem zdobył swoją 22 bramkę w sezonie. Potem inicjatywa należała go gospodarzy, jednak albo kapitalnie spisywał się Ciepiela, albo dobrze tego dnia dysponowana obrona Włókniarza. Goście również mieli swoje okazje. Najpierw po ładnej akcji z Szymonem Morzeckim nie trafił Piotrek Juźwik, a w końcówce w idealnej wręcz sytuacji źle zachowało się trio Dubiel-Leśniański-Majer. Włókniarz dowiózł jednak cenne zwycięstwo do końca i dopisał kolejne 3 punkty do tabeli.

VICTORIA - WŁÓKNIARZ 0:1 (0:0)

Bramka:
0:1 - B. Morzecki (54 - rzut karny). Sędziował: Lesław Olejarczyk. Widzów: 50.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Krawczyk, P. Grygiel, Gajewski, Dołęga - Paweł Juźwik (77. Supel), Sidorski (75. Dubiel), Leśniański, Sz. Morzecki (90. Szurmiej) - B. Morzecki (82. Piotr Juźwik ), Majer.

Szymon Jaworski
XXXIII kolejka klasy okręgowej - minimalna porażka w Lwówku.
Seniorzy
W XXXIII kolejce ligi okręgowej piłkarze Włókniarza Mirsk udali się do Lwówka Śląskiego, by tam rozegrać derbowe spotkanie z miejscowymi Czarnymi. Po ostatnich dobrych występach wszyscy kibice z pewnością liczyli na zwycięstwo na tym trudnym terenie. Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania obu drużyn. Jako pierwsi zaatakowali goście. Lewą stroną przedarł się Juźwik, dośrodkował piłkę w pole karne, tam jednak strzał Leśniańskiego do spółki zablokowali bramkarz i obrońca Czarnych. W odpowiedzi potężnie huknął lewą z nogą z 25 metrów grający trener Czarnych, Jan Wrona, świetnie jednak spisał się Ciepiela parując uderzenie na rzut rożny. Chwilę później groźnie strzelał Krystian Majer, piłką jednak minęła bramkę. W 35 minucie omal piłka nie zatrzepotała w siatce. Z rzutu wolnego dośrodkował Gajewski, a obrońca Czarnych tak niefortunnie interweniował, że piłką leciała do bramki. Z pomocą przyszedł jednak bramkarz Czarnych, który zażegnał niebezpieczeństwo, parując futbolówkę na rzut rożny. Pod koniec pierwszej części Włókniarze mieli rzut wolny z okolic 20 metra. Strzał Gajewskiego zatrzymał się jednak na poprzeczce bramki Fijałkowskiego. Rezultatem 0:0 zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli Włókniarze. Wprowadzony w przerwie Dubiel świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę głową strącił Majer, ta jednak minimalnie minęła słupek. Po kilku minutach goście powinni objąć prowadzenie. Kapitalną akcje przeprowadził Majer, dograł piłkę do Bartka Morzeckiego, ten jednak z 13 metra nie potrafił umieścić jej w bramce. Zemściło się to kilka minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował kapitan Czarnych, Marcin Sikora, na szczęście dla mirszczan w tej sytuacji był spalony. Nie mogło być o nim mowy w 65 minucie meczu. Były gracz Włókniarza, Grzegorz Faliński ograł obrońców Włókniarza, dograł piłkę do Filipa Godlewskiego, a ten strzałem lewą nogą zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Kilka minut później Czarni grali już w dziesiątkę. Za drugą żółtą kartkę boisku musiał opuścić Kacper Włodarek. Od tamtej pory przewagę posiadali Włókniarze, jednak strzały Majera, Morzeckiego i Gajewskiego albo mijały bramkę Czarnych, ale dobrze bronili Fijałkowski i wprowadzony za niego w 70 minucie spotkania, wracający po kontuzji Marcin Hubski. Miejscowi nastawieni na grę z kontry mogli dwukrotnie podwyższyć wynik, jednak oba ta pojedynki wygrał Ciepiela, kapitalnie wyczuwając intencje napastników gospodarzy. Do końca meczu wynik nie zmienił się już i Czarni po dobrym meczu pokonali Włókniarza Mirsk.

CZARNI - WŁÓKNIARZ 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 - Godlewski (65). Żółta kartka: Włodarek. Czerwona kartka: Włodarek (za dwie żółte). Sędziował: Zbigniew Mateuszów. Widzów: 150.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Dołęga, Ł. Niemienionek (82. Supel), Gajewski, Krawczyk (46. P. Grygiel) - Paweł Juźwik (46. Dubiel), Leśniański, Sz. Morzecki, Sidorski - Majer, B. Morzecki.

pauza: Jawa Otok.

XXXIII kolejka klasy okęgowej - derby powiatu lwóweckiego.
Seniorzy
W  niedzielę, 6 czerwca w derbach powiatu lwóweckiego spotkają się jedenastki Czarnych Lwówek Śląski i Włókniarza Mirsk. Nasi niedzielni rywale przez kilka ostatnich sezonów plasowali się w ścisłej czołówce "okręgówki" ale awansować do IV ligi nie zdołali. W tym sezonie po niezłej jesieni na wiosnę nie idzie im już tak dobrze. Cały czas ich podporą jest grający trener Jan Wrona, w wielu meczach biorący ciężar gry na swoje barki. Włókniarz po zwycięstwie na wyjeździe w Raciborowicach ma ochotę na kolejny wyjazdowy sukces i podtrzymanie świetnej passy.

Sparta Zebrzydowa – Olimpia Kamienna Góra

XXXII kolejka klasy okręgowej - rekordowa wygrana Włókniarza.
Seniorzy
W Boże Ciało Włókniarz podejmował u siebie Orła Wojcieszów, choć praktycznie do końca nie było wiadomo czy mecz się odbędzie. Po obfitych opadach deszczu boisko nasiąkło wodą niczym gąbka, a w kilku miejcach pojawiły się dosyć duże kałuże. Na szczęście dzięki wysiłkowi gospodarza  obiektu wspomaganego przez kierownika pierwszej drużyny boisko zostało doprowadzone do stanu umożliwiającego grę. Sam mecz był ciekawym widowiskiem, a przede wszystkim rekordowym jeżeli chodzi o ilość strzelonych bramek, bo 10 goli w jednym meczu nie zdarza się często.

Włókniarz juz tradycyjnie rozpoczął spotkanie mocnym akcentem. W 5 minucie po wrzutce Krawczyka w znakomitej sytuacji znalazł się Sidorski ale jego strzał był zbyt lekki. Po dosłownie dwóch minutach Włókniarz jednak zdołał strzelić bramkę, lewą stroną przedarł się Juźwik, dośrodkował płasko w pole karne, tam piłkę przejął Bartek Morzecki, spokojnie obrócił się z nią i strzałem od słupka umieścił futbolówkę w bramce. Goście niezrażeni takim obrotem sprawy  trzy minuty później wyrównali, na strzał z około 20 metrów zdecydował się Terlecki i  uderzył na tyle mocno i celnie, że piłka odbijając się również od słupka wpadła mimo interwencji Ciepieli. Póżniej gra toczyła się na zasadzie cios za cios ale dopiero w 44 minucie to włókniarze strzelili bramkę do szatni. Prawą stroną boiska rajd przeprowadził Dołęga, dośrodkował w pole karne, a tam nadbiegający młodszy z braci Morzeckich pomimo asysty obrońcy skierował piłkę do siatki.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy to prawdziwy nokaut Orła. Już w trzeciej minucie po przerwie hattricka skompletował Bartek Morzecki, kierując piłkę do siatki po wrzutce z rzutu rożnego Krzyśka Gajewskiego. Na 4:1 podwyższył niezmordowany "Ziutek" Dołęga po solowej akcji, oczywiście prawą stroną boiska. Gości dobił strzałem głową Szymon Morzecki, po kolejnym precyzyjnym dośrodkowaniu Gajewskiego. Włókniarz po tej bramce rozluźnił nieco szyki i goście strzelili swoją drugą bramkę. Po błędzie Krawczyka, który podał piłkę rywalowi i Ciepieli niepotrzebnie wychodzącemu z bramki Wydrych ładnym lobem zmniejszył prowadzenie miejscowych. Włókniarz podrażniony utratą gola ruszył do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Swoje pięć, a dokładnie dwie minuty miał Majer. W obydwu przypadkach "Kojot" znalazł się sam na sam z bramkarzem  i za każdym razem był górą. Orła kompletnie zniszczył Dubiel, strzelając z najbliższej odległości po podaniu Majera. Gościom trzeba oddać to, że nie zamurowali dostępu do swojej bramki i zagrali otwarty futbol. Skończyło się to dla nich bardzo wysoką porażką, a mogła być nawet totalna kompromitacja, gdyby Włókniarz wykorzystał chociaż  połowę sytuacji, które miał. Orły z Wojcieszowa szczególnie w drugiej połowie całkowicie "zdechły" kondycyjnie i mecz skończył się dla nich bodajże najwyższą porażką w swojej historii.

WŁÓKNIARZ - ORZEŁ WOJCIESZÓW 8:2 (2:1)

Bramki: 1:0 - B. Morzecki (7), 1:1 - Terlecki (10), 2:1 - B. Morzecki (44), 3:1 - B. Morzecki (48), 4:1 - Dołęga (52), 5:1 - Sz. Morzecki (55), 5:2 - Wydrych (68), 6:2 - Majer (73), 7:2 - Majer (75), 8:2 - Dubiel (87). Sędziował: Mateusz Gałuszka. Widzów: 250.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Dołęga, Ł. Niemienionek (64. Szurmiej), Gajewski, Krawczyk - Paweł Juźwik (53. Dubiel),  P. Grygiel (56. Skórka), Sz. Morzecki (71. Supel), Sidorski - B. Morzecki, Majer.

ORZEŁ: Janc - Opaczewski, T. Kaniewski (55. Sadowski), Sporny, Maciejczyk - Wydrych, M. Kaniewski, Terlecki, Głowacki - R. Łużny, Firlej (70. Wróblewski).

pauza: Olimpia Kamienna Góra.

Zapowiedź XXXII kolejki klasy okręgowej - 03.06.2010.
Seniorzy
W Boże Ciało Włókniarz podejmować będzie na swoim obiekcie Orła Wojcieszów. Drużyna gości to beniaminek klasy O, ale tak naprawdę zespoł ten przez wiele lat występował w "okręgówce" i wie jak się w niej gra. Rywal jest niżej od nas notowany co wcale nie ułatwi sprawy. Włókniarzowi dobrze ostatnio gra się z czołówką tabeli, drużynami, które preferują otwarty futbol. Ekipy z dołu, murujące dostęp do własnej bramki  to dla włókniarzy ciężki przeciwnik, ale jak najbardziej do pokonania. Początek meczu o godzinie 17.00.

Woskar Szklarska Poręba - Sparta Zebrzydowa

XXXI kolejka klasy okręgowej - wyjazdowa wygrana w Raciborowicach.
Seniorzy
Włókniarz nadal niepokonany. Tym razem łupem mirskiej jedenastki padł GKS Raciborowice, drużyna która nie zwykła oddawać punktów na swoim terenie. Włókniarze rozpoczeli mecz z wysokiego C, już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry na prowadzenie gości wyprowadził strzałem z linii pola karnego Majer. Miejscowi mieli także swoje okazje ale piłka lądowała najpierw na słupku, a później na poprzeczce bramki Jaworskiego, zastępującego nieobecnego Ciepielę. W 30 minucie gospodarzom udało się wyrównać za sprawą Wróblewskiego zamykającego dośrodkowanie Białego.

Po przerwie  odlądaliśmy typowy mecz walki, z dużą ilością fauli i niewykorzystanych okazji. Najlepszą miał Bartek Morzecki, ale z kilku metrów nie trafił do pustej bramki. Zrehabilitował się już w doliczonym czasie gry, kiedy po kontrze wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował okazji.

GKS - WŁÓKNIARZ 1:2 (1:1)

Bramki:
0:1 - Majer (1), 1:1 - Wróblewski (30), 1:2 - B. Morzecki (90+). Żółte kartki: Bączkiewicz oraz Leśniański. Sędziował: Piotr Tośko. Widzów: 100.

GKS: Kopczyński (30. A. Woźniak) – Poczta, Suszka, Woźny, Hencel – Biały (85. Bajer), Halczuk, Bączkiewicz, Maksymczyk (60. Jurczak) - Wróblewski, Olechowski.

WŁÓKNIARZ: Jaworski - Dołęga, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (46. Sidorski), Krawczyk - Sz. Morzecki, Leśniański (71. Supel), W. Jasiński (46. B. Morzecki), Paweł Juźwik - Majer, Gajewski.

pauza: Piast Zawidów.
Zapowiedź XXXI kolejki klasy okręgowej - 29/30.05.2010.
Seniorzy
Po remisie w Gryfowie Włókniarz w niedzielę, 30 maja wyjeżdża do Raciborowic. Rywal w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze, chociaż i jemu zdarzają się wstydliwe wpadki, jak chociażby  ostatnia przegrana u siebie z broniącą się przed spadkiem Jawą Otok. Podtrzymanie dobrej passy przez włókniarzy będzie bardzo trudne, gospodarze zapewne będę chcieli zmazać plamę po ostatnim meczu i po prostu wygrać. Początek spotkania o godzinie 13.00.

Olimpia Kamienna Góra – Woskar Szklarska Poręba

XXX kolejka klasy okręgowej - słabe derby na remis.
Seniorzy
Jak na derby regionu mecz Gryfa z Włókniarzem był bardzo przeciętnym widowiskiem, żeby nie powiedzieć słabym. Co prawda walki i zaciętości było dużo ale dokładności, ciekawych akcji i przede wszystkim bramek bardzo mało. Gryf aktualnie gra piłkę poziomem będącą na pograniczu spadku do klasy A, a Włókniarz całkowicie się do niej w tym meczu dostosował. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, miejscowi zdobyli kolejny punkt przybliżający ich do utrzymania w klasie okręgowej, przyjezdni kontynuują dobrą passę na wiosnę.

W pierwszej połowie przez pierwsze 25 minut przewagę miał Włókniarz ale zupełnie nic z niej nie wynikało. Najlepszą okazję do strzelenia bramki mieli za to gospodarze, w 34 minucie w sobie tylko wiadomy sposób Złocik z kilku metrów strzelając głową nie trafił do praktycznie pustej bramki.  W końcówce pierwszej odsłony groźnie wyglądającej kontuzji doznał Majer i gra ofensywna włókniarzy zdecydowanie siadła.

Po przerwie pomimo desygnowania na boisko trzech nowych graczy Włókniarz nadal walił głową w gryfowski mur, zazwyczaj składający się z 7-8 zawodników stojących przed własnym polem karnym. W 53 minucie po błędach obrońców i wykorzystując małe zamieszanie w polu karnym bramkę dla Gryfa strzelił Apolinarski. Gra od tego momentu ożywiła się nieco, a kwintesencją tego był gol zdobyty w końcówce przez Dubiela. Kilka minut później sędzia zakończył mecz, po którym tak naprawdę można cieszyć się tylko z jednego punktu, bo z gry na pewno nie.

GRYF - WŁÓKNIARZ 1:1 (0:0)

Bramki:
1:0 - Apolinarski (53), 1:1 - Dubiel (82). Żółta kartka: Mizoł. Sędziował: Łukasz Nalepa. Widzów: 150.

GRYF: Nowosielski - Traube, Cabała, Wójcikowski, Sokołowski - Marzec, Apolinarski (68. Szymkowiak), Mizioł, Król (50. Laskowski)  - Gryka (80. Ślusarczyk), Złocik.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Dołęga, Niemienionek, Gajewski, Krawczyk (51. P. Grygiel) - Paweł Juźwik (46. Dubiel), Leśniański, Sz. Morzecki, Sidorski (83. W. Jasiński) - B. Morzecki, Majer (46. Supel).

pauza: Czarni Lwówek Śląski.
Zapowiedź XXX kolejki klasy okręgowej - derby w Gryfowie Śląskim.
Seniorzy
We wtorek, 25 maja na stadionie w Gryfowie Śląskim miejscowy Gryf podejmować będzie naszego Włókniarza w derbach regionu. Mecze pomiędzy tymi drużynami od zawsze uchodzą za miejscowe "klasyki", pełne są zaciętości i walki do upadłego. Włókniarz zechce wykorzystać słabą na wiosnę postawę Gryfa, któremu niewiele już brakuje do strefy spadkowej, a przypomnijmy, że po rundzie jesiennej to drużyna z Gryfowa Śląskiego stała wyżej w tabeli.  Włókniarze w dziewięciu ostatnich meczach aż siedmiokrotnie zwyciężali, raz zremisowali i tylko raz przegrali. Lokalne derby to doskonała okazja do podtrzymania tej passy. Początek meczu o godzinie 17.00.

pauzuje: Czarni Lwówek Śląski

XXIX kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana z Kowarami.
Seniorzy
Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach klasy okręgowej odniósł dziś Włókniarz, tym razem wysoko pokonując Olimpię Kowary, chociaż nic nie zapowiadało aż tak okazałej wygranej. Początek był bardzo wyrównany, obie strony miały swoje okazje na strzelenie bramek. Najpierw w 4 minucie Bartek Morzecki strzelił minimalnie obok bramki gości, a ci w rewanżu odpowiedzieli strzałem z linii pola karnego Stanisława Ciesielskiego, który w dobrym stylu obronił Ciepiela. W 14 minucie w pole karne Olimpii wbiegł Dołęga i został podcięty. Sędzia gwizdnął rzut karny, którego skutecznym wykonawcą był młodszy z braci Morzeckich. Po tej bramce Włókniarz oddał incjatywę przyjezdnym, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych ale albo byli nieprecyzyjni albo dobrze bronił Ciepiela. Do przerwy 1:0 dla Włókniarza i zapowiedź ciekawych kolejnych 45 minut.

Po przerwie gra nabrała rumieńców bo Olimpia chciała za wszelką cenę wyrównać, a Włókniarz nie zamierzał poprzestawać na jednej bramce. Goście mieli znakomitą sytuację do wyrównania kiedy jeden z ich zawodników minął bramkarza gospodarzy i mając przed sobą praktycznie pustą bramkę trafił tylko w słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 69 minucie, kiedy po świetnej akcji Majera i dograniu przez niego piłki na 5 metr formalności dopełnił Szymon Morzecki. W 78 minucie faulowany w polu karnym Olimpii był Majer, sędzia nakazał jednak grać dalej, do piłki wybitej na 16 metr dobiegł Leśniański i huknął pod poprzeczkę powiększając prowadzenie włókniarzy. Przyjezdnych całkowicie dobił minutę przed końcem Paweł Juźwik, kiedy strzałem lewą nogą po długim rogu wykończył koronkową akcję zespołu.

WŁÓKNIARZ - OLIMPIA KOWARY 4:0 (1:0)

Bramki:
1:0 - B. Morzecki (14 - rzut karny), 2:0 - Sz. Morzecki (69), 3:0 -Leśniański (78), 4:0 - Paweł Juźwik (89). Żółte kartki: Sz. Morzecki, Paweł Juźwik oraz J. Hobgarski, Czuba, P. Hobgarski. Czerwona kartka: P. Hobgarski (86 - za dwie żółte). Sędziował: Marcin Kocuła. Widzów: 300.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Dołęga, Niemienionek, Gajewski, Krawczyk - Dubiel (73. W. Jasiński),  Leśniański (80. P. Grygiel), Sz. Morzecki, Sidorski (71. Paweł Juźwik) - B. Morzecki, Majer (84. Supel).

OLIMPIA: Szaciłło - Kosek, Czuba, Janiak (46. P. Hobgarski), Skowron - J. Ciesielski, Kraiński, Płuciennik (67. Gliński), Szujewski - J. Hobgarski, S. Ciesielski (80. Jakubiak).

pauza: Woskar Szklarska Poręba

Zapowiedź XXX kolejki klasy okręgowej - 22/23.05.2010.
Seniorzy
W XXIX, a tak naprawdę w XXX  kolejce (XXIX powinna być kolejka z 19 maja, przeniesiona na dzień 26 maja, Włókniarz gra dzień wcześniej, 24 maja z Gryfem) włókniarze spotkają się w Mirsku z Olimpią Kowary. Rywal zajmuje aktualnie 9 lokatę w tabeli, podobnie jak Włókniarz grając w ostatnim czasie dobrą i co najważniejsze skuteczną piłkę. Miejscowi nie zwykli oddawać punktów na swoim terenie i tak też będzie tym razem. Po meczu z Granicą Bogatynia kibice mają nadzieję zobaczyć Włókniarza grającego na przynajmniej tym samym poziomie, a wtedy ze zwycięstwem nie powinno być problemów. Olimpia do Mirska przyjedzie zapewnie także po jakieś punkty i to może być zapowiedź bardzo ciekawego spotkania. Początek w sobotę, 22 maja o godzinie 17.00.