-

-

-

Zapowiedź XXX kolejki klasy okręgowej - 22/23.05.2010.
W XXIX, a tak naprawdę w XXX  kolejce (XXIX powinna być kolejka z 19 maja, przeniesiona na dzień 26 maja, Włókniarz gra dzień wcześniej, 24 maja z Gryfem) włókniarze spotkają się w Mirsku z Olimpią Kowary. Rywal zajmuje aktualnie 9 lokatę w tabeli, podobnie jak Włókniarz grając w ostatnim czasie dobrą i co najważniejsze skuteczną piłkę. Miejscowi nie zwykli oddawać punktów na swoim terenie i tak też będzie tym razem. Po meczu z Granicą Bogatynia kibice mają nadzieję zobaczyć Włókniarza grającego na przynajmniej tym samym poziomie, a wtedy ze zwycięstwem nie powinno być problemów. Olimpia do Mirska przyjedzie zapewnie także po jakieś punkty i to może być zapowiedź bardzo ciekawego spotkania. Początek w sobotę, 22 maja o godzinie 17.00.

pauza: Woskar Szklarska Poręba.

XVIII kolejka klasy okręgowej - świetny mecz w Mirsku.
Nie zawiedli się ci, którzy przyszli dzisiaj na stadion w Mirsku. Włókniarz po bardzo dobrej grze pokonał trzecią aktualnie drużynę klasy okręgowej, Granicę Bogatynia, będąc przez całe spotkanie drużyną zdecydowanie lepszą i co najważniejsze o jedną bramkę skuteczniejszą. Granica oddała tak naprawdę tylko trzy strzały mogące zagrozić Ciepieli i strzeliła dwie bramki, w tym z karnego podyktowanego po bardzo naciąganym faulu. Włókniarz zagrał spotkanie w starym, dobrym stylu pokazując, że jest w stanie wygrać w tej lidze z każdym.

Początek meczu to kompletny nokaut Granicy. Już w 3 minucie Majer z najbliższej odległości dobił strzał Pawła Juźwika i szybko zrobiło się 1:0. W 8 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Bartek Morzecki ale będąc sam na sam z Gawlikiem uderzył prosto w niego, piłka trafiła do Leśnianskiego, który uderzył z dystansu, golkiper Granicy odbił piłkę przed siebie, dopadł do  niej ponownie Majer i zrobiło się 2:1.  Granica szybko otrząsnęłą się z tego ciosu, już minutę później po kontrze Pietkiewicz strzelił do pustej bramki. W 35 minucie po koronkowej akcji całego zespołu swoją 16 bramkę w sezonie strzelił Bartek Morzecki.

Po przerwie świetnie z rzutu woilnego uderzał Gajewski, ale interweniujący Gawlik sparował piłkę na poprzeczkę. w 55 minucie doszło do kontrowersyjnego zdarzenia w polu karnym Granicy.  Ewidentnie podcięty przez bramkarza był Szymon Morzecki ale gwidzek sędziego milczał. W 61 minucie tym razem w polu karnym Włókniarza upadł jeden z zawodników gości, a sędzia tym razem dopatrzył się zagrania faul - dodajmy, sytuacja była o wiele mnie klarowna niż w przypadku faulu na Morzeckim. Słomiak strzelił kontaktową bramkę i Granica rzuciła się do ataku. W 70 minucie po kolejnym brutalnym faulu wyleciał z boiska Mikulski, a Włókniarz tworzył sobie raz za razem sytuacje bramkowe. Najlepszą miał Majer, który ograł kilku graczy gości i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Bramka wydawała się pewna  ale "Kojot" próbował ogrywać Gawlika i został uprzedzony przez jednego z wracających defensorów. W końcówce jeszcze Gzik z Suplem mieli przed sobą tylko jednego obrońcę i bramkarza ale strzał tego drugiego był bardzo słaby i dodatkowo niecelny. Chwilę później sędzia zakończył mecz i włókniarze mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa z wyżej notowanym przeciwnikiem i swojej bardzo dobrej gry.

faulowany w polu karnym Granicy Szymon Morzecki -
                      sytuacja z 55 minuty (fot. Grzegorz Honcek)

WŁÓKNIARZ - GRANICA 3:2 (3:1)

Bramki:
1:0 - Majer (3), 2:0 - Majer (8), 2:1 - Pietkiewicz (9), 3:1 - B. Morzecki (35), 3:2 - Słomiak (61 - rzut karny). Żółte kartki: Paweł Juźwik, Sidorski  oraz Mikulski, Marszałek, Koryto, Czeczot, Pazyra, Gawlik. Czerwona kartka: Mikulski (70 - za dwie żółte). Sędziował: Lesław Olejarczyk. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Dołęga, Niemienionek, Gajewski, Krawczyk - Paweł Juźwik (82. Gzik),  Leśniański (90. Szurmiej), Sz. Morzecki, Sidorski - B. Morzecki (78. Supel), Majer.

GRANICA: Gawlik - Chrzanowski, Słomiak, Omelański, Mikulski - Czeczot, Piskorski (46. Hurlak), Koryto, Achciński (75. Pazyra) - Pietkiewicz, Marszałek.

pauza: Nysa Zgorzelec.

Zapowiedź XXVIII kolejki klasy okręgowej - 15/16.05.2010.
W XVIII kolejce okręgówki do Mirska przyjeżdża Granica Bogatynia, aktualnie trzecia drużyna w tabeli. Włókniarz po remisie w Zebrzydowej na swoim obiekcie chciałby oczywiście wygrać ale zadanie nie będzie łatwe. Na plus może stanowić fakt, że zagramy praktycznie najmocniejszym składem, a przecież ostatnio różnie z tym bywało. Granica praktycznie o nic już nie walczy ale do Mirska przyjedzie zapewne po trzy punkty. Jedno jest pewne, mecz będzie ciekawy, pomimo, że pogodna raczej nam nie dopisze.

Olsza Olszyna – Olimpia Kamienna Góra

Harmonogram zajęć sekcji piłki ręcznej dziewcząt.

MIEJSKI KLUB SPORTOWY
"PRI BAZALT-WŁÓKNIARZ" MIRSK

zaprasza

NA ZAJĘCIA SEKCJI PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Zajęcia odbywają się na obiektach sportowych Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku w dniach:

Gimnazjum i Liceum: poniedziałek, środa, piątek - 15.30 - 17.00

- Szkoła Podstawowa: wtorek, czwartek - 16.00 - 17.30

XXVII kolejka klasy okręgowej - remis w Zebrzydowej.
W XXVII kolejce klasy okręgowej Włókniarz udał się do Zebrzydowej na mecz ze Spartą. W spotkaniu tym żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki i mecz zakończył się remisem 0:0.

SPARTA - WŁÓKNIARZ 0:0

WŁÓKNIARZ:
Ciepiela - Dołęga, Ł. Niemnienionek , Gajewski, Krawczyk - Sidorski (72. Skórka), Leśniański (80. Szurmiej), Dubiel, W. Jasiński (46. Paweł Juźwik) - Majer, Supel (46. Gzik).

pauza: Orzeł Wojcieszów.
Zapowiedź XXVII kolejki klasy okręgowej - 08/09.05.2010.
W kolejnej, XXVII już serii rozgrywek Włókniarz udaje się na niedzielne spotkanie (godz. 11.00) do Sparty Zebrzydowa. Rywal jest niżej notowany od naszej drużyny ale w rundzie wiosennej gra podobnie jak Włókniarz bardzo przyzwoicie, szybko oddalając się od strefy spadkowej. W przedsezonowym sparingu dosyć pewnie pokonaliśmy Spartę, teraz będzie zapewne o wiele trudniej mając przede wszystkim na uwadze fakt, że rozpędził się najlepszy piłkarz naszego rywala, grający trener Jarosław Wichowski czego dowodem może być zdobycie czterech goli w ostatnim meczu z Orłem Lubawka.

pauza: Orzeł Wojcieszów
XXVI kolejka klasy okręgowej - kolejne zwycięstwo.
W pierwszej połowie mecz toczony był głównie w środkowej części boiska z małą ilością sytuacji bramkowych. W 26 minucie piękną akcję przeprowadził Włókniarz, prawą stroną w pole karne wbiegł Dołęga i zagrał wzdłuż lini piątego metra, do piłki dopadł niepilnowany Leśniański i z 4 metrów strzelił do pustej bramki. Po stracie gola do ataku ruszyła Olimpia i najlepszą sytuację zmarnował Sobota, który będąc sam na sam z Ciepielą podał mu piłkę wprost do rąk. Druga połowa rozpoczęła się od dobrych sytuacji włókniarzy. W 54 minucie Gzik był sam na sam ale strzelił wprost w Budę. W 63 minucie po pięknej wrzutce Sidorskiego najpierw w piłkę nie trafił czysto Szymon Morzecki, a zamykający  akcję Bartek Morzecki nie trafił do pustej bramki. Od 70 minuty Olimpia przejęła inicjatywę i coraz groźniej atakowała. W 72 minucie sam na sam z Ciepielą był ponownie Sobota ale uderzył wprost w bramkarza. W 75 minucie z 25 metrów strzelał Wilk - minimalnie niecelnie. W 80 minucie ponownie Sobota strzela z 14 metrów, strzał blokuje Dołęga, a dobitkę Bieńkowskiego wspaniale broni Ciepiela. W doliczonym czasie gry jeszcze raz strzela Wilk, a Ciepiela przenosi piłkę nad poprzeczką i tym samym ratuje dzisiaj Włókniarza przed porażką.

WŁÓKNIARZ - OLIMPIA KAMIENNA GÓRA 1:0 (1:0)

Bramka:
1:0 - Leśniański (26). Żółte kartki: Gajewski oraz Hadała. Sędziował: Rafał Bancewicz. Widzów: 150.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Dołęga, Niemienionek, Krawczyk, Supel (49. Gzik), Leśniański, Gajewski, Sz. Morzecki, Sidorski - B. Morzecki (90. Szurmiej), Dubiel (85. Paweł Juźwik).

OLIMPIA: Buda - Kuk, Kwiecień, Wojciechowski, Hadała - Golasiński (81. Mittelstadt), Kwaśniowski, Bieńkowski, Wilk - Powiertowski (78. Duda), Sobota.

Zapowiedź XXVI kolejki klasy okręgowej.
W XXVI kolejce klasy okręgowej Włókniarzowi przyjdzie się zmierzyć z kamiennogórską Olimpią, drużyną, która raczej średnio leży naszej drużynie. Nasi przeciwnicy to zespół, który przez wiele lat występował w IV lidze, a kiedy z niej spadał to od razu zaczynał nadawać ton rozgrywkom "okręgówki" i zazwyczaj po jednym sezonie ponownie meldował się w gronie czwartoligowców. Tym razem jest inaczej, Olimpia bardzo słabo stoi w tabeli klasy O, zdarzają jej się nawet tak kompromitujące porażki jak 1:7 w niedawnym meczu z GKS-em Raciborowice. Włókniarz po porażce w Woskarem ma ochotę na otworzenie nowej serii zwycięstw i środowa potyczka będzie najlepszą do tego okazją.

pauza: Łużyce Lubań
XXV kolejka klasy okręgowej - koniec zwycięskiej passy.
Po czterech wygranych z rzędu gracze mirskiego Włókniarza udali się do Wojcieszyc, na mecz z Woskarem. W naszym składzie zabrakło wykartkowanego Arka Dołęgi i naszego kapitana, Adama Kowalskiego, który z powodu kontuzji będzie pauzował dłuższy czas. Zaczęło się od dobrego uderzenia Majera, jednak bramkarz gospodarzy spisał się bez zarzutu. W odpowiedzi bramkę zdobyli gracze Woskaru. Ładne uderzenie z około 24 metrów pomocnika Woskaru i Ciepiela skapitulował po raz pierwszy. W 40 minucie było 1:1. Asystę zalicza debiutujący w seniorskiej kadrze Mateusz Szurmiej, a gola ładnym uderzeniem prawą nogą zdobywa Majer. Chwilę potem dobrą okazję miał napastnik Woskaru, ale Ciepiela nie dał się zaskoczyć. Do przerwy było 1:1. Po przerwie na boisku nie działo się zbyt wiele. Aż do 60 minuty, kiedy długie podanie przejął Kandyba i ładnym uderzeniem lewą nogą wyprowadził gospodarzy na ponowne prowadzenie. W odpowiedzi  uderzał Bartek Morzecki, jednak bramakrz gospodarzy wybronił ten strzał. Włókniarze do końca próbowali strzelić bramkę, jednak ta sztuka się nie powiodła i pierwsza porażka w tej rundzie stała się faktem.

WOSKAR - WŁÓKNIARZ 2:1 (1:1)

Bramka:
1:0 - Sobolewski (12), 1:1 - Majer (40), 2:1 - Kandyba (60). Żółte kartki: Misiura, Niemiec (rezerwowy) oraz Chęciński, Majer. Sędziował: Kamil Wieliczko. Widzów: 100.

WOSKAR: Stankiewicz – Jurkowski, Masłowski, Misiura, Larysz - Sobolewski (80. Wryszcz), Kandyba, Micek, Górgul (90. Pędzich) - Kowalski-Ciepiela (55. Stefanowicz), Khodzamkulov (65. Myjak).

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Szurmiej, Ł. Niemienionek, Gajewski, Krawczyk - Leśniański, Chęciński (Supel), Sz. Morzecki, Paweł Juźwik (Dubiel) - B. Morzecki, Majer.

Szymon Jaworski

Zapowiedź XXV kolejki klasy okręgowej - 01/02.05.2010.
Po czterech kolejnych zwycięstwach Włókniarz wyjeżdża do Wojcieszyc na mecz z Woskarem Szklarska Poręba, drużyną której cały czas zagląda w oczy widmo spadku. Nasi rywale ostatnio grają coraz lepiej i zapowiada się bardzo ciężki mecz tym bardziej, że włókniarze są dosyć mocno porozbijani po środowej potyczce z Nysą Zgorzelec. Najgorsza sytuacja jest w defensywie, gdzie będziemy musieli sobie radzić bez dwóch podstawowych zawodników: Arka Dołęgi, który pauzuje za żółte kartki i dosyć niespodziewanie bez Adama Kowalskiego, u którego zdiagnozowano kontuzję kostki i niestety nie obyło się bez założenia gipsu. "Kowal" do treningów wróci najwcześniej za miesiąc więc niezbędne będą roszady w składzie. Dodatkowo nadal skutki kontuzji pachwiny odczuwa Bartek Faściszewski i jego udział, nawet kilkunastominutowy stoi pod dużym znakiem zapytania. Swoją szansę dostaną więc dublerzy i pozostaje nam wierzyć, że jej nie zmarnują.

Pauza: GKS Raciborowice
XXIV kolejka klasy okręgowej - zwycięska passa trwa.
Zwycięska passa Włókniarza trwa. Tym razem mirszczanie odprawili z kwitkiem zgorzelecką Nysę, która ma spory apetyt na awans do IV ligi. Tym samym pomogliśmy Piastowi Zawidów odskoczyć Nysie na 6 punktów ale wydaje się, że walka o awans trwać będzie do samego końca, a Piast ostatni mecz w sezonie gra właśnie w Mirsku i będzie miał maksymalnie trudne zadanie. Samo spotkanie była bardzo ciekawe, Nysa to jak do tej pory najlepszy zespół jaki gościliśmy w bieżącym sezonie w Mirsku, grający otwartą, ofensywną i szybką piłkę, a o to przecież chodzi.

Początek to szybkie ataki gości w miarę sprawnie rozbijane przez gospodarzy. Nysa w tym okresie grała naprawdę dobrze, raz za razem rozgrywając piłkę najczęściej skrzydłami  gdzie szybcy pomocnicy wrzutkami w pole karne  starali się zagrozić miejscowym. W 22 minucie po akcji lewym skrzydłem i dośrodkowaniu do piłki doszedł Kaczan i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził gości na prowadzenie. Włókniarze nie załamali się takim obrotem sprawy i konsekwentnie z minuty na minutę grali coraz lepiej. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 45 minucie kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Adam Kowalski. Do przerwy więc remis i zapowiedź ciekawych kolejnych trzech kwadransów.

Zaraz po przerwie to Włókniarz zaczął dyktować warunki na boisku. W 54 minucie nieporozumienie bramkarza i obrońcy wykorzystał niezawodny Bartek Morzecki, który dopadł do piłki i ku uciesze kibiców dał prowadzenie miejscowym. Potem gra wyrównała się, Nysa za wszelką cenę starała się przynajmniej wyrównać, a Włókniarz groźnie kontratakował. Pomiędzy 65, a 70 minutą goście mieli aż trzy okazje na strzelenie bramki. Najpierw Rydol trafił w słupek, a później po strzałach zgorzeleckich napastników piłka minimalnie mijała bramkę Ciepieli. Włókniarz najlepszą okazję miał w samej końcówce, kiedy sam na sam z Barynowem wyszedł Szymon Morzecki ale nieczysto trafił w piłkę i tym samym pozwolił golkpierowi na skuteczną interwencję. Do końca wynik nie uległ już zmianie i włókniarze mogli sie cieszyć z czwartego z rzędu zwycięstwa.

tak się bawi, tak się bawi Włókniarz Mirsk !!!

WŁÓKNIARZ - NYSA 2:1 (1:1)

Bramki:
0:1 - Kaczan (22), 1:1 - Kowalski (45), 2:1 - B. Morzecki (54). Żółte kartki: Paweł Juźwik, Dołęga, Kowalski oraz Łuszczyk. Sędziował: Zbigniew Mateuszów. Widzów: 250.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela – Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, Krawczyk - Paweł Juźwik (68. Faściszewski), Leśniański, Majer (90. Supel), Sz. Morzecki (90. Sidorski) - Gajewski, B. Morzecki (84. Chęciński).

NYSA: Barynów - Borowy, M. Monik (68. Pacak), Góral (79. Posioł), S. Monik - Kaczan (72. Mądrzejewski), Jaworski, Łuszczyk, Kościuk - Łazarewicz (46. Hołub), Rydol.