Rojek

1 bramka
II kolejka klasy okręgowej - straty z Kowar odrobione.
Seniorzy
Po ubiegłotygodniowej porażce w Kowarach Włókniarz w II kolejce spotkał się na swoim obiekcie w Woskarem Szklarska Poręba. Obie drużyny spotkały się kilka tygodni wcześniej w meczu sparingowym w Mirsku gdzie zdecydowanie lepszy był Woskar. Tym razem goście nie mieli wiele do powiedzenia i ponieśli wysoką porażkę. W pierwszej połowie przewaga należała do gospodarzy, a jej udokumentowniem była bramka zdobyta z rzutu karnego przez Bartka Morzeckiego. Karnego wywalczył Majer, który w polu karnym był podcinany przez jednego z obrońców Woskaru. Kilka minut później było już 2:0, po szybkiej wymianie podań piłkę do bramki skierował Majer. Przyjezdnych dobił bramką do szatni Morzecki, który dostał dokładne podanie od Ciepieli i pomimo asysty dwóch defensorów bez większych problemów strzelił po długim rogu.

Po przerwie Włókniarz mając korzystny wynik już nie nacierał na bramkę Woskaru z takim impetem jak w pierwszej części gry. Goście od czasu do czasu próbowali konstruować akcje ale nie stanowili większego zagrożenia dla Ciepieli, który w samej końcówce meczu doznał groźniej kontuzji, kiedy w niegroźnej sytuacji tak nieszcześliwie spadł na ziemię, że doznał skręcania stawu skokowego.

WŁÓKNIARZ - WOSKAR 3:0 (3:0)

Bramki:
1:0 - B. Morzecki (25 - rzut karny), 2:0 - Majer (31), 3:0 - B. Morzecki (45). Żółte kartki: P. Grygiel, Sidorski oraz Misiura, Masłowski, Micek, Khodzamkulov, Turczyk. Sędziował: Piotr Bajer. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela (90. Jaworski) - W. Jasiński (82. Skórka), Kowalski, Kreis, P. Grygiel (74. Krawczyk) - Sz. Morzecki (72. Dubiel), Gajewski, Badura, Sidorski - B. Morzecki, Majer.

WOSKAR: Niemiec - Turczyk, Masłowski (46. Hornicki), Hutnik, Misiura - Myjak, Micek, Górgul (83. Szalej), Khodzamkulov - Kandyba, P. Stefanowicz (46. Gawlik).

Victoria Ruszów - Gryf Gryfów Śląski 5:0
Zapowiedź II kolejki klasy okręgowej - 21/22.08.2010.
Seniorzy
W drugim meczu sezonu 2010/2011 Włókniarz podejmować będzie na swoim obiekcie Woskara Szklarska Poręba. W przedsezonowych sparingach obie drużyny spotkały się już ze sobą, na boisku w Mirsku lepsi byli gości wygrywając 4:2. Aby tym razem nie było podobnie włókniarze muszą jak najszybciej zapomnieć o meczu I kolejki z Olimpią Kowary, a przede wszystkim o środowym sparingu z A-klasowa Kwisą Świeradów Zdrój. Na pewno stać nas na zwycięstwo, a tak prawdę powiedziawszy to jesteśmy zmuszeni wygrać. Dwie porażki na początku sezonu będą wskazywały tylko na jedno, że po raz kolejny nie potrafiliśmy dobrze przygotować się do sezonu.  Badźmy dobrej myśli.

Sparingi
Nieoczekiwanie w środku tygodnia mirski Włókniarz rozegrał spotkanie sparingowe z sąsiadem zza miedzy Kwisą Świeradów Zdrój. Goście to czołowa ekipa poprzedniego sezonu w A klasie, mierząca w bieżących rozgrywkach w awans. Do świeradowian dołączył nowy-stary trener, znany bardzo dobrze w Mirsku Zygfryd Borkowski, a skład wzmocnili nowi zawodnicy, pozyskani z Gryfa Gryfów Śląski i Skalnika Rębiszów. Jak się okazało po tym meczu zapowiedzi przyjezdnych o walce o awans do okręgówki wcale nie muszą być tylko obietnicami bez pokrycia. Włókniarz zebrał baty, przegrywając 1:5, chociaż miejscowi nie grali w optymalnym składzie. Jednakże mając na uwadze osłabienia jakich włókniarze doznali w Kowarach, skład wyjściowy  z meczu z Kwisą nie będzie się za wiele różnił od składu na Woskar. Dojdą Majer, Szymon Morzecki, Kowalski i Ciepiela. Mamy nadzieję, że ci zawodnicy zrobią konkrentą różnicę w jakości gry, oczywiście na lepsze.

WŁÓKNIARZ - KWISA ŚWIERADÓW ZDRÓJ 1:5 (0:2)

Bramka: W. Jasiński.

WŁÓKNIARZ: Fościak (46. Jaworski) - Kreis, Gajewski, Szurmiej, P. Grygiel (46. Krawczyk) - Sidorski, Badura, Skórka (46. W. Jasiński), Dubiel (65. Paweł Juźwik) - B. Morzecki (46. Sapiński), Faściszewski (46. Supel).
I kolejka klasy okręgowej - czerwony Włókniarz.
Seniorzy
Fatalnie skończyła się dla Włókniarza inauguracja ligi. W meczu z Olimpią Kowary nie dość, że przegraliśmy 2:0 to jeszcze kończyliśmy spotkanie w ósemkę co już dawno nie zdarzyło się mirskiej jedenastce. Przez  pierwsze trzydzieści minut zdecydowana przewaga należała do naszej drużyny, kilkukrotnie gościliśmy pod bramką Olimpii i powinniśmy kilka sytuacji wykorzystać. Niestety, zamiast nas to gospodarze strzelili gola po rzucie rożnym.  Piłkę na lini bocznej pola karnego dostał Szujewski i bez problemów strzelił po krótkim rogu.

W drugiej połowie było jeszcze gorzej. W 54 minucie za linią pola karnego Fościak sfaulował jednego z kowarzan i otrzymał czerwoną kartkę. Do bramki wszedł Jaworski, a goście mieli rzut wolny. Strzał Szujewskiego nie był szczególnie precyzyjny i w dodatku na wysokości pasa ale nasz mur z niewiadomych powodów rozszedł się i miejscowi mogli się cieszyć z podwyższenia prowadzenia. Chwilę później za uderzenie rywala bez piłki z boiska zszedł Dołęga, a całości dopełnił Niemienionek, który sfaulował wychodzącego sam na sam Hobgarskiego. Włókniarz tym samym kończył spotkanie  całkowicie zdekompletowany, co przed sobotnią potyczką z Woskarem nie napawa optymizmem.

OLIMPIA KOWARY - WŁÓKNIARZ 2:0 (1:0)

Bramki:
1:0 - Szujewski (32), 2:0 - Szujewski (55). Czerwone kartki: Fościak (54 - akcja ratunkowa), Dołęga (58 - uderzenie rywala bez piłki), Ł. Niemienionek (72 - akcja ratunkowa). Żółte kartki: Skowron. Sędziował: Andrzej Urban. Widzów: 150.

OLIMPIA: Szaciłło - Janiak, Czuba, Kafel (60. Kwak), Kosek - J. Ciesielski, Skowron (60. Piskórz), Gliński, Szujewski - J. Hobgarski, Jakubiak (60. Wąchała).

WŁÓKNIARZ: Fościak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel (54. Jaworski) - Sz. Morzecki, Gajewski, W. Jasiński (46. Skórka), Krawczyk (46. Badura) - B. Morzecki, Majer (78. Sapiński).

Olimpia Kamienna Góra - Czarni Lwówek Śląski 2:1
Rusza sezon 2010/2011 - zapowiedź I kolejki klasy okręgowej - 14/15.08.2010.
Seniorzy
Po kilkumiesięcznej przerwie już jutro rusza sezon 2010/2011 w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Sezon zapowiada się szczególnie ciekawie ponieważ tak naprawdę bardzo trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Do tego miana urasta co najmniej kilka zespołów, na pewno Nysa Zgorzelec i  Łużyce Lubań, w przedsezonowych wypowiedziach wysokie aspiracje zgłasza beniaminek Lotnik Jeżów Sudecki, do niedawna jednym z faworytów byłaby też Granica Bogatynia ale po ubiegłotygodniowej powodzi w tym mieście ciężko jest powiedzieć czy drużyna Granicy w ogóle wystartuje w rozgrywkach. Dodatkowo można wymienić też GKS Raciborowice, drużynę którą stać na dobrą grę co zresztą potwierdzili raciborowiczanie w ubiegłym sezonie i zawsze nieobliczalnych Czarnych Lwówek Śląski. Jak w tym towarzystwie wyglądają szanse Włókniarza ? Jeżeli zagramy tak jak na wiosnę ubiegłego sezonu to automatycznie staniemy się głównym faworytem do awansu, jeżeli z kolei zaprezentujemy się jak na jesień to czeka nas ciężka walka o góra środek tabeli. W spotkaniach sparingowych wielkiego szału nie było ale te mecze nie są po to aby osiągać tylko korzystne wyniki, są po to aby potrenować nową taktykę i ewentualnie sprawdzić nowych graczy. Tych w Mirsku za wielu nie będzie, można powiedzieć, że praktycznie tylko jeden nowy-stary człowiek pojawił się w drużynie. Jest nim Rafał Fościak, bramkarz, który po kilkuletnich występach w różnych kategoriach wiekowych w drużynach Miedzi Legnica powraca na stare śmieci. Tym samym stworzyła się groźna konkurencja w bramce dla Tomasza Ciepieli, konkurencja na której zespół może tylko skorzystać.

Nikt z zespołu nie ubył, więc stabilizacja i zgranie powinny być naszym dużym atutem. Sobotni rywal, Olimpia Kowary, to bardzo niewygody przeciwnik, który nie zwykł oddawać punktów na swoim, specyficznym terenie. Włókniarzowi nie pozostaje więc nic innego jak trochę wyprostować gospodarzy i po raz kolejny odprawić rywala z kwitkiem, kontynuując dobra wyjazdową passę z ubiegłego sezonu.

Woskar Szklarska Poręba - Łużyce Lubań (mecz w Lubaniu)

Olimpia Kamienna Góra - Czarni Lwówek Śląski

Granica Bogatynia - Orzeł Wojcieszów (odwołany)

I runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego.
W meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego Włókniarz spotkał się z B-klasowym Hotturem Borowice. Spotkanie dla naszej drużyny do łatwych nie należało ale najważniejsze, że udało się wygrać 5:4.

HOTTUR - WŁÓKNIARZ 4:5 (2:3)

Bramki:
W. Jasiński-2, Gajewski, Sz. Morzecki, Skórka.

WŁÓKNIARZ: Jaworski - Dołęga, Ł. Niemienionek, Szurmiej, P. Grygiel - Gajewski, Badura, Sz. Morzecki, W. Jasiński - B. Morzecki, Sapiński.

Rezerwa: Kreis, Krawczyk, Skórka, Supel.
VI sparing Włókniarza - rehabilitacja po Konfeksie.
Sparingi
Po sromotnej porażce w meczu z Konfeksem Legnica Włókniarz w pełni się zrehabilitował, wysoko wygrywając kolejny sparing, tym razem z beniaminkiem IV ligi Piastem Zawidów. Samo spotkanie znakomicie się dla miejscowych ułożyło, już w 20 sekundzie po składnej akcji piłkę z najbliższej odległości do bramki skierował Majer. Potem oglądaliśmy co prawda szybkie spotkanie i akcję za akcją ale również dużo chaosu. Dopiero wprowadzony za Majera Wiesiek Sapiński wniosł nieco spokoju do gry i przede wszystkim wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Dołęga.

Po przerwie goście przez kilkanaście minut nieznacznie przeważali, nadziewając się na kontry włókniarzy. Po jednej z nich sam na sam z bramkarzem Piasta wyszedł Bartek Morzecki i po ograniu golkpiera spokojnie skierował piłkę do bramki. W ostatnim kwadransie przeważaliśmy już całkowicie co rusz stwarzając sobie akcje bramkowe. Wykorzystana została tylko jedna, kiedy po podaniu Dołegi swojego drugiego gola w meczu strzelił Majer.

WŁÓKNIARZ - PIAST 4:0 (2:0)

Bramki:
1:0 - Majer, 2:0 - Dołęga /rzut karny/, 3:0 - B. Morzecki, 4:0 - Majer.

WŁOKNIARZ: Jaworski - Dołęga, Ł. Niemienionek, Szurmiej, P. Grygiel - Krawczyk, Gajewski, Badura, Sz. Morzecki - B. Morzecki, Majer.

Rezerwa: Fościak, Supel, Skórka, Sapiński.
V sparing Włókniarza - baty w Legnicy.
Sparingi
Kompletną porażką zakończył się wyjazd Włókniarza do Legnicy na mecz sparingowy z Konfeksem. Miejscowi to jedna z lepszych IV ligowych drużyn ubiegłego sezonu co potwierdziła w meczu z naszą drużyną. Wynik 8:1 mówi sam za siebie, i nawet fakt, że gramy w kolejnym meczu osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników nie może być usprawiedliwieniem dla takich rezultatów. Graliśmy z drużyną teoretycznie o klasę lepszą, a wynik jest taki jakbyśmy przegrali z ekipą grającą przynajmniej o trzy klasy wyżej. Jeżeli mecze rozgrywane w takim składzie personalnym miały stanowić przegląd zawodników rezerwowych to jak na razie bardzo słabo te rezerwy wypadają.

KONFEKS - WŁÓKNIARZ 8:1 (3:1)

Bramka:
Sapiński.

KONFEKS: Wójcik - Pazio, Tworek, Babeczko, Śliwiński - Zięba, Łacina, Czuchnicki, Moroch - Lewandowski, Stryński.
Rezerwa: P. Wilczyński, T. Wilczyński.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Dołęga, Ł. Niemienionek, Szurmiej, P. Grygiel - Gajewski, Badura, Dubiel, Supel - Jaworski, Sapiński.
IV sparing Włókniarza - porażka z Woskarem.
Sparingi
Miłe złego początki chciałoby się powiedzieć po IV sparingu Włókniarza. Po pierwszych piętnastu minutach miejscowi prowadzili 2:0 i nadal atakowali. Niestety, im dłużej trwała gra tym gorzej to wyglądało. Jeszcze przed przerwa Woskarowi udało się zdobyć bramkę kontaktową, a po zmianie stron dołożyli jeszcze trzy i pewnie wygrali. Włókniarz po raz kolejny wyszedł na boisko osłabiony brakiem sześciu podstawowych graczy, cześć z nich wyjechała na wakacje, cześć pracowała.

Kolejne spotkanie sparingowe Włókniarz rozegra już w sobotę na wyjeździe z IV-to ligowym Konfeksem Legnica.

WŁÓKNIARZ - WOSKAR 2:4 (2:1)

Bramki: 1:0 - Kowalski, 2:0 - Supel.

WŁÓKNIARZ: Ciepiela - Kreis, Ł. Niemienionek, Szurmiej, P. Grygiel - W. Jasiński, Kowalski, Skórka, Krawczyk - Sapiński, Supel.

Rezerwa: Jaworski, Gajewski.
Zmiana terminu meczu pucharowego Włókniarza.
Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego, który ma być rozegrany pomiędzy Włókniarzem, a zespołem Hotturu Borowice. Pierwotny termin, czyli sobota 7 sierpnia został zamieniony na wtorek 10 sierpnia, godzina pozostała bez zmian, czyli 17.00. Zmiana dotyczy tylko naszego spotkania pucharowego, pozostałe spotkania zostaną rozegrane we wcześniej ustalonych terminach.

III sparing Włókniarza - remis w Pieńsku.
Sparingi
Trzecie spotkanie sparingowe Włókniarz rozegrał na wyjeździe w Pieńsku z A-klasowym Hutnikiem. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1 kiedy jeden z zawodników gospodarzy wykorzystał błąd Tomka Chęcińskiego, następnie ograł "Kazka" Niemienionka i bez problemów wyprowadził Hutnika na prowadzenie. Po przerwie miejscowi powiększyli przewagę po golu zdobytym z rzutu karnego po faulu Łukasza Krawczyka. Włókniarz ostatecznie jednak dogonił gospodarzy po dwóch bramkach Krystiana Majera, najpierw po indywidualnej akcji, a następnie po strzale z rzutu wolnego.

Nasza drużyna wystąpiła w znacznie okrojonym składzie, z różnych względów nie zagrali Bartek i Szymon Morzeccy, Arek Dołęga, Adam Kowalski i Wiesiek Sapiński. Następny sparing już w czwartek, 29 lipca, tym razem u siebie zagramy o 18.00 z Woskarem Szklarska Poręba.

HUTNIK - WŁÓKNIARZ 2:2 (1:0)