-

-

XXV kolejka młodzików i trampkarzy.
Trampkarze i młodzicy
23 maja w sobotę swoje mecze rozegrali młodzicy i trampkarze mirskiego Włókniarza. Podejmowali oni na własnym boisku Nysę Zgorzelec. Młodzicy zremisowali swój mecz 1:1 a jedyną bramkę dla Włókniarzy zdobył Michał Gaczyński.
Włókniarz - Nysa 1:1

Trampkarze rozgrywali mecz z drużyną, która piastowała piątą lokatę i miała nadzieje na wejście do czołowej czwórki. Włókniarze od samego początku ruszyli z impetem i bardzo szybko po składnej akcji bramkę zdobył Paweł Niemienionek. Do przerwy utrzymał się taki wynik. Po przerwie znów przewaga Włókniarzy i Kuba Szatanik zdobywa bramkę. Chwilę później kontaktowa bramka dla Nysy i zapowiadała się nerwowa końcówka. Nysa zyskała przewagę w grze i najpierw Norbert Matuszak świetnie broni, a
chwilę później Radek Starmach wybija piłkę z linii bramkowej. Wynik zakończył się wynikiem 2:1, ale Włókniarz mógł zdobyć jeszcze jedno trafienie gdyby Dawid Grygiel wykorzystał sytuację "sam na sam".

Włókniarz - Nysa 2:1

Włókniarz: Matuszak - Starmach, Jagodziński, Przymęski, Dziedzic - Szatanik, Grygiel, Niemienionek, Amrogowicz -  Piskozub, Piekarz.

Paweł Niemienionek
XXIV kolejka juniorów.
Juniorzy
Dziś juniorzy Włókniarza II podejmowali wicelidera Włókniarza Leśna na własnym obiekcie. Mirszczanie po ostatnich niezbyt udanych meczach musieli się w końcu odbić i udało im się to już w 1 połowie. Gospodarze wygrywali 4:0, a bramki strzelali Kamil Górny - 2 i Mateusz Michalewicz  - 2. W drugiej odsłonie meczu gospodarze też mieli znaczną przewagę lecz nie mieli skuteczności i wykorzystali to goście strzelając 2 gole. Jednak to nie podłamało miejscowych i strzelili jeszcze jedna bramkę, a strzelcem był Wojciech Fereńczuk. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 i te odebrane punkty drużynie z Leśnej pomagają pierwszej drużynie juniorów Włókniarza na awans, który jest już praktycznie zapewniony.

Włókniarz II - Włókniarz Leśna 5:2 (4:0)

Włókniarz II:  Niemczyk - Kreis (Pietraszek), P.Podgórny, Wasilewski, Rekowski (Tartak) - Swastek (Fereńczuk), Żelisko, Michalewicz, M. Górny - M. Podgórny, K. Górny.

Mateusz Swastek
XXIV kolejka trampkarzy i młodzików.
17 maja swoje wyjazdowe mecze rozegrali młodzicy i trampkarze Włókniarza Mirsk. Rywalem były Łużyce Lubań. Młodzicy doznali niespodziewanej, sromotnej porażki 1:6. Honorową bramkę dla Włókniarzy zdobył Paweł Mąka.  Trampkarze, jeśli chcieli zakończyć sezon w czołowej "trójce" musieli ten mecz wygrać. Już od  początku był to mecz do jednej bramki i tylko oczekiwano na zdobycie bramki, przez dużo lepszych w  tym meczu Włókniarzy. Starania Włókniarzy zostały udokumentowane dopiero w 66 minucie, kiedy to Jakub Szatanik zdobył bramkę dającą zwycięstwo.

Łużyce - Włókniarz 0:1

Włókniarz: Matuszak - Starmach, Szatanik, Dziedzic, Przymęski- Niemienionek, Amrogowicz, Piskozub, Piekarz - Grygiel, Mitkiewicz (55. Gaczyński).

XXV kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana z Lotnikiem.
Włókniarz, który praktycznie gra już tylko o utrzymanie szóstej pozycji w tabeli podejmował Lotnika Jeżów Sudecki, drużynę która w każdym meczu walczy o utrzymanie w klasie okręgowej. Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, w 13 minucie piłkę na szesnastym metrze dostał Majer i mocnym strzałem w długi róg wyprowadził Włókniarza na prowadzenie. Kilka minut później (20 minuta) fatalny błąd popełnił Ruszczyk, który po dośrodkowaniu Faściszewskiego wypuścił piłkę z rąk z czego skorzystał Morzecki wbijając ją do siatki. Po kolejnych czterech minutach było już 3:0. Oblężenie bramki Lotnika zakończył strzałem z najbliższej odległości ponownie Morzecki dobijając uderzenie Gajewskiego. Jeszcze przed przerwą gościom udało się strzelić gola za sprawą Badeckiego, który ograł obronę gospodarzy i strzałem po ziemi zmniejszył prowadzenie Włókniarza.

Praktycznie zaraz po przerwie błąd popełnił jeden z defensorów Lotnika, który dał sobie zabrać piłkę Majerowi. Napastnik Włókniarza ruszył na bramkę gości, zwodem położył na ziemi bramkarza, a ten nie widząc innego wyjścia sfaulował go na osiemnastym metrze. Jako że była to klarowna akcja do zdobycia gola sędzia nie miał innego wyjścia jak pokazać golkiperowi czerwoną kartkę. W bramce stanął dopiero co wprowadzony Troszczyński, ponieważ drużyna gości nie miała w swoim składzie rezerwowego bramkarza. Włókniarz pomimo gry z przewagą najwyraźniej stracił impet i to goście zaczęli przejmować incjatywę. Ich dobra gra nie została udokumentowana jednak żadnym golem. Włókniarz w końcu zaczął zdobywać przewagę, którą potwierdził kolejnymi bramkami, najpierw Majer po indywidualnej akcji strzelił na 4:1, a następnie Faściszewski po podaniu Krawczyka I ustalił wynik.

WŁÓKNIARZ – LOTNIK 5:1 (3:1)

Bramki: 1:0 - Majer (13), 2:0 - B. Morzecki (20), 3:0 - B. Morzecki (24), 3:1 - Badecki (38), 4:1 - Majer (68), 5:1 - Faściszewski (72). Czerwona kartka: Ruszczyk (49 - faul). Żółte kartki: Supel, Gajewski oraz Turczyk, Kraiński. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 200.

Włókniarz: Warchał – Grygiel, Kowalski, Kreis, Leśniański (46. Sękalski) - Krawczyk I, Krawczyk II, Gajewski, Faściszewski (81. Sapiński) - Majer (75. Supel), B. Morzecki.

Lotnik: Ruszczyk – Zwierzyński, Turczyk, Gołąb (46. Troszczyński), Hamowski - Gałuszka, Badecki, Kraiński, Winiarski (51. Kowiel) - Romaniak, Bojanowski.

Wyniki XXV kolejki "okręgówki" - 16.05.2009:
Granica Bogatynia – Orzeł Lubawka 4:0
Łużyce Lubań – Cosmos Radzimów 0:1
Gryf Gryfów Śląski – Sparta Zebrzydowa 0:3
Czarni Lwówek Śląski – Nysa Zgorzelec 1:0

Zapowiedź XXV kolejki klasy okręgowej - 16/17.05.2009.
Po porażce w Lubawce Włókniarza czeka kolejny ciężki mecz. Tym razem do Mirska przyjeżdża Lotnik Jeżów Sudecki, drużyna która niedawno walczyła o czołowe lokaty w jeleniogórskiej "okręgówce", a teraz gra tylko o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Goście graja "o życie", a po zmianie trenera spisują się coraz lepiej, chociaż w środę zaliczyli wpadkę u siebie, przegrywając z rezerwami BKS-u. We Włókniarzu nie wystąpi kilku podstawowych zawodników, których z udziału w meczu wykluczyły albo kartki albo kontuzje. Będzie niezwykle trudno, wszystkich kibiców zapraszamy w sobotę - 16 maja na godzinę 17.00. Drużynie potrzeba wsparcia jak nigdy dotąd.

Łużyce Lubań - Cosmos Radzimów
XXIV kolejka klasy okręgowej - minimalna porażka w Lubawce.
XXIV kolejka klasy okręgowej grupy jeleniogórskiej odbyła się tym razem w środę, a nie jak to zwykle bywa w weekend. Włókniarz udał się do Lubawki na mecz z tamtejszym Orłem. Problemy zaczęły się już na samej zbiórce. Bus którym nasi piłkarze mieli dotrzeć do Lubawki spóźnił się trzydzieści minut. Na mecz dotarli około godziny 16.40, a samo spotkanie miało się rozpocząć o 17.00. Spotkanie zaczęło się fatalnie. W 5 minucie Kałoń dogrywa do Skrzypczaka, a ten spokojnie pakuje piłkę do siatki. Nasi piłkarze nie zdążyli się jeszcze dobrze otrząsnąć, a stracili już drugą bramkę. Skrzypczak mocno uderzył zza pola karnego, piłka po drodze odbiła się od jednego z naszych obrońców i wpadła do bramki obok bezradnego Jaworskiego. Dopiero wtedy włókniarze zaczęli grać. Gajewski zagrał kapitalną piłkę do Majera, ten dograł na wolne pole do Morzeckiego, który spokojnie trafił do siatki. Następnie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, których w meczu nie brakowało. Bramkarz gospodarzy złapał piłkę już poza swoim polem karnym, sędzia jednak uznał że nic podobnego nie miało miejsca i nakazał grać dalej. Chwilę później brutalnie sfaulowany przez napastnika gości został Jaworski, który nie zdołał już wyjść na drugą połowę i został zmieniony przez Warchała. Wynik do przerwy 2:1 dla Orła.

Po przerwie niestety zaczęło się nie najlepiej. Warchał w ładnym stylu obronił strzał Soboty, jednak był bezradny wobec dobitki Kałonia i było 3:1 dla miejscowych. To jednak nie podłamało gości. Kilka minut później Faściszewski pakuje piłkę do bramki Orła i jest już tylko 3:2. Włókniarz poszedł za ciosem i ponownie Morzecki po podaniu Majera skierował piłkę do siatki i mieliśmy remis. Wtedy niestety arbiter spotkania po raz kolejny podjął kontrowersyjną decyzję. Jeden z obrońców Włókniarza rzeczywiście przytrzymywał za koszulkę napastnika gospodarzy, jednak cała sytuacja miała miejsce dobre dwa metry przed "szesnastką" gości. Sędzia, który nie miał najwyraźniej zbyt dobrego dnia odgwizdał przewinienie i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Sobota, strzelił w ten róg w który również rzucił się Warchał, piłka po drodze odbiła się jednak od kępy trawy i wpadła do siatki. Włókniarze mieli jeszcze dogodne okazji do zmiany rezultatu, które zaprzepaścili Gajewski i Majer. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Włókniarz pechowo przegrał w Lubawce 4:3.

ORZEŁ - WŁÓKNIARZ 4:3 (2:1)

Bramki: 1:0 - Skrzypczak, 2:0 - Skrzypczak, 2:1 - B. Morzecki, 3:1 - Kałoń, 3:2 - Faściszewski, 3:3 - B. Morzecki, 4:3 - B. Sobota (rzut karny). Czerwona kartka: Kopeć - za dwie żółte. Żółte kartki: Kopeć, Pelc oraz Niemienionek, Leśniański. Widzów: 150.

Orzeł: Gruszka - Nadzieja, Kisiel, Kulesza, R. Matuszak - Skrzypczak (65. Pelc), T. Sobota, Gryka (46. Kopeć), Musiał - Kałoń (87. Król), B. Sobota.

Włókniarz: Jaworski (46. Warchał ) - Kowalski, Niemienionek (46. Grygiel), Kreis, Leśniański - Gajewski, Krawczyk II, Krawczyk I, Faściszewski - B. Morzecki, Majer.

Szymon Jaworski

Zapowiedź XXIV kolejki "okregowki" - 13.05.2009.
W XXIV kolejce rozgrywek jeleniogórskiej "okręgówki" Włókniarz wyjeżdża do Lubawki na spotkanie z miejscowym Orłem. Na jesień bez problemów wygraliśmy w Mirsku 5:0, ale teraz będzie nieporównywalnie trudniej. Orzeł wzmocnił się w przerwie zimowej i gra coraz lepiej. W zespole naszego przeciwnika prym wiedzie bardzo dobrze znany w Mirsku napastnik Piotr Kałoń, który strzela mnóstwo bramek i to na niego przede wszystkim należy uważać. W obronie gra również znany z występów we Włókniarzu Radosław Matuszak, a w linii pomocy kolejny nasz znajomy Michał Nadzieja. Po szczęśliwym zwycięstwie nad Piastem Zawidów czas na punkty przywiezione z obcego terenu. Czy akurat uda się je zdobyć w Lubawce ? O tym dowiemy się już dzisiaj wieczorem.

Gryf Gryfów Śląski – Czarni Lwówek Śląski
XXIII kolejka klasy okręgowej - wymęczone zwycięstwo.
Po ubiegłotygodniowej klęsce w Zgorzelcu Włókniarz miał okazję przynajmniej do częściowej rehabilitacji. Niestety mimo zwycięstwa odniesionego w dosyć szczęśliwych okolicznościach gra nadal pozostawiała wiele do życzenia. Od początku dało się zauważyć, że Piast przyjechał do Mirska po punkty. Jednak to miejscowi stworzyli sobie pierwsi dogodną sytuację kiedy w 5 minucie Majer minimalnie chybił z rzutu wolnego. W 12 minucie po celowym zagraniu ręką i otrzymaniu żółtej kartki boisko musiał opuścić Kiewra bowiem kilka minut wcześniej ukarany został takim samym upomnieniem za faul. Wydawać by się mogło, że Włókniarz ma otwartą drogę do zwycięstwa. Niestety, nic bardziej mylnego, goście pomimo gry w osłabieniu wcale nie oddali pola gospodarzom. W 20 minucie po stracie piłki w środku boiska, a następnie przy biernej postawie mirskich obrońców strzelili bramkę za sprawą Grabowskiego, który potężnie huknął w krótki róg nie dając szans Jaworskiemu. W 41 minucie po ładnej akcji Gajewski strzelił prosto w bramkarza i to goście dalej cieszyli się z prowadzenia schodząc na przerwę.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy konsternacja na trybunach. Po raz kolejny brak jakiejkolwiek reakcji defensywy Włókniarza i ponownie Grabowski umieszcza piłkę w siatce. Kibice z niedowierzaniem patrzyli na to co dzieje się na boisku. Cztery minuty później udaje się zdobyć bramkę kontaktową, a jej strzelcem jest Morzecki. Włókniarz zrywa się do ataku ale animuszu wystarczy na kilka minut. Później gra ponownie się wyrównuje i dopiero w 76 minucie po strzale Majera i rykoszecie udaje się wyrównać stan meczu. W 78 minucie Gajewski strzałem z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę, a w 80 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla Włókniarza za faul na Suplu, który jest ciągnięty za koszulkę przez jednego z defensorów Piasta. Do jedenastki podchodzi Gajewski i strzałem a'la Panenka wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Goście nie odpuszczają i tylko dzięki kapitalnym interwencjom Jaworskiego w 88 i 90 minucie meczu miejscowi zawdzięczają, że szczęśliwe zwycięstwo przypadło im w udziale.

WŁÓKNIARZ – PIAST 3:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Grabowski (20), 0:2 - Grabowski (49), 1:2 - B. Morzecki (53), 2:2 - Majer (76), 3:2 - Gajewski (80 - rzut karny). Czerwona kartka: Kierwa (12 – za dwie żółte). Żółte kartki: Kreis oraz Ferenc, Grabowski, Kiewra. Sędziował: Arkadiusz Karaban. Widzów: 200.

Włókniarz: Jaworski – Niemienionek, Kowalski, Kreis, Leśniański - Krawczyk II (55. Badura), Krawczyk I (74. Supel), Gajewski, Faściszewski - Majer, B. Morzecki.

Piast: M. Gilewski – Kazimierski, Maciorowski, Woźny, Ferenc - Kiewra, M. Michalkiewicz (66. Pawlak), A. Gilewski, Gorzka - Grabowski, Antosz (57. Winiarski).

Juniorzy
W szlagierowym spotkaniu ligi terenowej juniorów gracze Włókniarz Mirsk I pokonali wicelidera rozgrywek, drużynę Włókniarza Leśna na ich terenie 4:1. Optyczną przewagę posiadali zawodnicy z Leśnej, jednak jedno prostopadłe podanie Zielińskiego i Talarski w sytuacji sam na sam wyprowadza lidera na prowadzenie. W odpowiedzi atakowali gracze z Leśnej, jednak albo bronił Jaworski, albo świetnie spisywała się obrona. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Leśna doprowadziła do wyrównania. Po strzale z rzutu wolnego nie najlepiej zachował się Jaworski i było 1:1.

W przerwie parę mocnych słów w szatni i zaczynamy 2 połowę. Na samej jej początku zrehabilitował się Jaworski, który obronił groźny strzał napastnika Leśnej. I znów odpowiedź Włókniarza, Grygiel do Gzika i nasz najlepszy snajper ponownie wyprowadza mirszczan na prowadzenie. Do końca meczu atakowali gracze z Leśnej, jednak ich ataki nie przynosiły skutku. W 90 minucie w polu karnym sfaulowany został Gzik, sędzia wskazał na 11 metr, a bramkę zdobył Jaworski, rehabilitując się za wpuszczoną bramkę. W ostatniej minucie meczu Skórka kapitalnie z rzutu rożnego dośrodkował na głowę Gzika i było po zawodach, 4:1 dla Włókniarza Mirsk i przewaga nad drugą drużyną w tabeli wzrosła do 5 punktów.

Włókniarz Leśna - Włókniarz Mirsk 1:4 (1:1)

Bramki: 0:1 - Talarski, 1:1 - Pieśkiewicz, 1:2 - Gzik, 1:3 - Jaworski (rzut karny), 1:4 - Gzik.

Włókniarz I: Jaworski - Grygiel , Skórka, Stolarz, Rowiński (Papp) - Ptasiuk (Nowak), Zieliński, Niemienionek (Zaliwski), Talarski (Krawczyk II) Juźwik - Gzik.

XVIII kolejka trampkarzy i młodzików.
W sobotę, 9 maja swoje mecze rozgrywały drużyny trampkarzy i młodzików mirskiego Włókniarza. Rywalem byłe ekipa Chrobrego Nowogrodziec. Młodzicy przegrali swój mecz 2:3, a bramki dla mirszczan zdobywali: Adrian Dąbek i Dawid Trosko.

Włókniarz - Chrobry 2:3

Trampkarze Włókniarza mieli większy orzech do zgryzienia, ponieważ Chrobry to lider w ich rozgrywkach. Mecz zaczął się nie po myśli Włókniarza, który stracił bramkę już w 5 minucie. To nie załamało miejscowych, którzy dążyli do wyrównania. W drugiej połowie włókniarze stwarzali więcej okazji bramkowych jak choćby strzał Dawida Grygla, który zatrzymał się na słupku. W 60 minucie padło wyrównanie za sprawą Kuby Szatanika. Lider w Mirsku został zatrzymany, choć można odczuć czuć lekki niedosyt, ponieważ ten mecz można było wygrać i zainkasować 3 punkty.

Mirsk - Chrobry 1:1

Włókniarz: Jagodziński - Starmach, Szatanik, Dziedzic, Przymęski - Amrogowicz, Niemienionek, Jasiński (70.Piekarz), Piskozub - Grygiel, Matuszak.

XVII kolejka młodzików i trampkarzy.
Nietypowo bo w niedzielę 3 maja swoje mecze rozegrali młodzicy i trampkarze mirskiego Włókniarza. Ich rywalem był KKS Jelenia Góra. Młodzicy nie pozostawili większych złudzeń jeleniogórzanom, pewnie pokonali rywali 2:0 po dwóch trafieniach Dawida Makowskiego.

KKS - Włókniarz 0:2

Trampkarze po wyrównanym początku, z minuty na minute rozpracowywali rywala co przyniosło efekt w postaci trzy bramkowego prowadzenia do przerwy 3:0. Włókniarzy na prowadzenie wyprowadził Dawid Grygiel, który zdobył dwa gole, a jednego dołożył Norbert Matuszak. W drugiej połowie znów wyrównany początek i mamy już tylko 3:2. To nie załamało Włókniarzy, którzy dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Na 4:2 bramkę strzelił Stanisław Piskozub, a wynik na 5:2 ustalił Dawid Grygiel.

KKS - Włókniarz 2:5

Włókniarz: Jagodziński - Starmach, Szatanik, Dziedzic, Przymęski - Jasiński, Grygiel, Niemienionek, Amrogowicz - Piskozub, Matuszak.