Rojek

1 bramka
XVII kolejka juniorów.
Juniorzy
Bardzo ładna pogoda przywitała juniorów Włókniarza II, którzy wyszli na mecz z Mitexem Podgórzyn. W połowie połowie na boisku przeważali goście i było widać to po wyniku, który brzmiał 2:4. Tuż po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat i przyniosło to rezultat bo w 89 minucie wygrywali już 5:4, ale niestety sędzia podyktował w ostatniej minucie meczu rzut karny i spotkanie zakończyło się remisem.

Włókniarz - Mitex 5:5

Włókniarz: Rekowski (Wroński) - Kreis (Swarzyński), Gwara, Niemczyk, P. Podgórny - Swastek (Pietraszek), M. Górny, Michalewicz, Żelisko (M. Podgórny) - Fereńczuk, K. Górny

Mateusz Swastek

XXI kolejka klasy okręgowej - pewne zwycięstwo w derbach.
Seniorzy
W meczu XXI kolejki klasy okręgowej Włókniarz Mirsk gościł w derbowym spotkaniu drużynę Gryfa Gryfów Śląski. Od lat mecze tych dwóch ekip dostarczają sporo emocji i bramek, nie inaczej było tym razem. Ale zacznijmy od początku. Punktualnie o godzinie 17.00 sędzia główny spotkania, Marek Warek zagwizdał po raz pierwszy. Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 7 minucie spotkania, jednak strzał Majera pewnie obronił Michno. W odpowiedzi na bramkę Jaworskiego uderzał Złocik, zrobił to jednak niecelnie. W 37 minucie goście z Gryfowa mieli najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia. Majer faulował na 18 metrze Gandurskiego i sędzia podyktował rzut wolny. Piłkę nad murem ładnie podciął Dudek, jednak trafił w poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i drużyny schodziły do szatni przy stanie 0:0.

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla Włókniarza. W 46 minucie Majer dogrywa piłkę w pole karne Gryfa, tam przyjmuje ją Łukasz Krawczyk II i strzałem z 5 metrów wyprowadza mirszczan na prowadzenia. W odpowiedzi znakomitą szansę miał Złocik, jednak pomylił się w sytuacji, gdy próbował lobować Jaworskiego. Dosłownie minutę po tej akcji Włókniarze mieli rzut wolny z prawej strony boiska. Piłkę w pole karne wrzucił Majer, a Arkadiusz Leśniański pięknym strzałem głową podwyższył na 2:0. W odpowiedzi strzelał Gandurski, jednak Jaworski pewnie złapał piłkę. Włókniarz jednak dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Znakomitą oprawę meczu zgotowali kibice w Mirsku, a w nagrodę za to w 66 minucie spotkania Bartek Morzecki pewnym strzałem po ziemi podwyższył na 3:0. W tym momencie wkradło się rozluźnienie w szeregi gospodarzy, co skrzętnie wykorzystał Gandurski strzelając kontaktową bramkę. W 80 minucie było już jednak 4:1 dla gospodarzy. Mocny strzał Morzeckiego zdołał sparować Michno, jednak wobec dobitki Krzysztofa Gajewskiego był bezradny i popularny "Eski" strzelił swoją 13 bramkę w lidze. Goście zdołali jednak zmniejszyć jeszcze starty. Kapitalne uderzenie lewą nogą Rewersa wylądowało w samym okienku bramki Jaworskiego. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, które jak najbardziej zasłużenie wygrał Włókniarz Mirsk.

WŁÓKNIARZ - GRYF 4:2 (0:0)

Bramki: 1:0 - Krawczyk II (46), 2:0 - Leśniański (48), 3:0 - B. Morzecki (66), 3:1 - Gandurski (69), 4:1 - Gajewski (80), 4:2 - Rewers (82). Żołta kartka: Michalczewski. Sędziował: Marek Warek. Widzów: 250.

Włókniarz: Jaworski - Kowalski, Dołęga (75. Krawczyk I), Niemienionek, Leśniański (80. Supel) - Faściszewski, Badura, Majer, Krawczyk II - Gajewski (85. Winnik), B. Morzecki.

Gryf: Michno - Tyszkowski (55. Laskowski), Cabała, Koćmierowski, Sokołowski - Michalczewski, Gandurski, Soczyński (80. M. Wójcikowski), Rewers - Złocik, Dudek.

Juniorzy
25 kwietnia druga drużyna juniorów Włókniarza wyjechała do Strzyżowca na mecz z tamtejszymi Czarnymi. W 1 połowie było widać przewagę gospodarzy i nawet wynik do przerwy mówił sam za siebie. Włókniarz przegrywał 3:1, a jedyną bramkę strzelił dla włókniarzy Maciej Górny. W 2 połowie głos należał już do gości lecz w strzałach oddawanych na bramkę brakowało szczęścia. Niestety mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gospodarzy, a druga bramkę w meczu dla mirszczan zdobył Wojciech Fereńczuk.

Czarni - Włókniarz 5:2

Włókniarz II: Gwara - Kreis, Podgórny, Szkwarek, Pietraszek - Swastek, Żelisko (46. Rekowski), Michalewicz, M.Górny - Fereńczuk, K.Górny

W kolejnym spotkaniu ligi terenowej juniorów gracze Włókniarz Mirsk I pokonali na wyjeździe Mitex Podgórzyn 6:1. Bramki w tym meczu zdobywali: Rowiński-5 i Ptasiuk.

Włókniarz I: Jaworski - Grygiel, Skórka, Rowiński, Stolarz - Juźwik, Zieliński, Talarski, Papp (Ptasiuk), Niemienionek - Gzik

Mateusz Swastek, Szymon Jaworski

XVI kolejka - zwycięstwa młodzików i trampkarzy.
Trampkarze i młodzicy
25 kwietnia swoje mecze rozgrywali młodzicy i trampkarze Włókniarza. Ich rywalem byli Czarni Lwówek. Młodzicy wygrali swój mecz, a bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Mąka.

Włókniarz - Czarni 1:0

bramka: Paweł Mąka

Trampkarze również pokonali rówieśników ze Lwówka Śląskiego, lecz w większych rozmiarach. Mirszczanie wygrali 4:0, a bramki zdobywali Stanisław Piskozub-2, Dawid Grygiel i Jakub Szatanik. To zwycięstwo cieszy tym bardziej, że mamy kontakt z czołówką, ponieważ wynik z tamtego tygodnia z SP GOL Jelenia Góra z wyniku 2:0 dla jeleniogórzan został zweryfikowany na 0:3 vo dla Włókniarzy, ponieważ w drużynie GOL-a grało dwóch nie uprawnionych zawodników.

Włókniarz - Czarni 4:0

bramki: Stanisław Piskozub-2, Dawid Grygiel, Jakub Szatanik

Włókniarz: Jagodziński - Starmach, Dąbrowski, Przymęski, Szatanik - Jasiński, Grygiel, Niemienionek, Amrogowicz - Matuszak, Piskozub

Paweł Niemienionek

Zapowiedź XXI kolejki klasy okregowej - 25/26.04.2009.
Seniorzy
Wielkie Derby pomiędzy Włókniarzem, a Gryfem już w sobotę, 25 kwietnia o godzinie17.00. Mecz ten jak zwykle elektryzuje kibiców obydwu ekip, wszak już od wielu lat trwa rywalizacja drużyn o prymat w regionie. Mówi się, że zarówno drużyna Włókniarza jak i Gryfa może przegrać wszystkie spotkania w lidze oprócz dwóch, właśnie ze swoim lokalnym rywalem. Piłkarze podchodzą do tego meczu niezwykle umotywowani, wyzwalają w sobie dodatkowe pokłady energii, wnoszą się na wyżyny swoich umiejętności. Od początku do końca trwa bezpardonowa walka o każdy centymetr boiska.

Jak będzie w sobotę? Na pewno niezwykle ciekawie, Włókniarz po trzech kolejnych porażkach będzie chciał zakończyć fatalną passę, Gryf po pewnym zwycięstwie nad rezerwami BKS-u przyjedzie zapewne z nastawieniem zdobycia kolejnych punktów. O frekwencję na trybunach możemy być spokojni, żaden z innych meczy nie gromadzi większej ilości kibiców niż spotkanie derbowe.

GKS Raciborowice - Olimpia Kowary
1/4 Finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego - porażka z Nysą.
Puchar Polski
W mocno rezerwowym składzie wystąpił dzisiaj mirski Włókniarz w meczu ze zgorzelecką Nysą w ramach spotkania 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Goście również awizowali w swoim składzie kilku zawodników nominalnie rezerwowych. Od początku spotkania to przyjezdni kontrolowali grę, w ich grze było więcej dokładności, a akcje były bardziej składne. Włókniarz grał ambitnie ale jak się w końcowym rozrachunku okazało było to zdecydowanie za mało. W pierwszej połowie mnóstwo było gry w środkowej strefie boiska, dużo walki o piłkę, a samych klarownych akcji niewiele. Goście mieli swoje okazje, miejscowi również, żadnej ze stron nie udało się ich wykorzystać i na przerwę obydwie drużyny schodziły bez strzelonych bramek.

Po przerwie miejscowi zaatakowali bardziej zdecydowanie i przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić. W 56 minucie potężnie z rzutu wolnego uderzył Majer ale golkiper Nysy był na miejscu. W 62 minucie składną akcję przyjezdnych wykończył Posioł kierując piłkę do bramki z najbliższej odległości. Kilka minut później znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Monik, piłka po jego strzale z 20 metrów wpadła w okienko bramki Jaworskiego. Włókniarz ambitnie próbował odrobić straty ale tego dnia Nysa był po prostu lepsza.

WŁÓKNIARZ - NYSA 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 - Posioł (62), 0:2 - S. Monik (75). Sędziował: Andrzej Gil. Żółta kartka: Kreis. Widzów: 120.

Włókniarz: Jaworski - Sękalski (72. Gajewski), Niemienionek, Kreis, Supel (46. Grygiel) - Winnik (60. Dołęga), Badura, Krawczyk I (72. B. Morzecki), Faściszewski - Krawczyk II, Majer

Nysa: Franaszczuk – Wojtczak, S. Monik, M. Monik, Góral - Kaczan, Pacak (74. Zarycki), Łuszczyk, Kościuk - Rydol (82. Baran), Posioł (80. Mądrzejewski).

Lotnik Jeżów Sudecki - Orzeł Lubawka 1:1
XX kolejka "okręgówki" - kolejna przegrana.
Seniorzy
W kolejnym spotkaniu ligi okręgowej Włókniarz Mirsk poniósł porażkę 2:0 w Lwówku Śląskim z miejscowymi Czarnymi. Od pierwszych minut spotkanie miało wyrównany przebieg. Dogodne sytuacje miały oba zespoły. Najpierw po strzale grającego trenera Czarnych, Jana Wrony, piłka trafiła w słupek. W odpowiedzi dobra akcja Majera lewą stroną jednak podanie do wychodzącego na czystą pozycję Gajewskiego było za mocne. Wreszcie po jednej z akcji Woźniczka mocno uderzył piłkę, tę na poprzeczkę sparował Warchał, jednak zrobił to tak niefortunnie że ta po odbiciu się spadła na nogę Wrony i było 1:0 dla miejscowych. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie najlepszą okazją Włókniarzy była "bomba" Adama Kowalskiego, jednak minęła ona bramkę Hubskiego. W końcowych minutach meczu Włókniarz postawił wszystko na jedną kartę, nadziewając się na kontry graczy z Lwówka, jednak dobrze bronił Warchał. Pod koniec meczu, napastnik gospodarzy, Godlewski na niesportowe zachowanie został ukarany czerwoną kartę. Nie załamało to jednak Czarnych i po wrzutce Bartka Sikory do bramki z 3 metrów głową trafił Woźniczka. Po chwili sędzia zakończył spotkanie i 3 punkty zostały we Lwówku.

CZARNI - WŁÓKNIARZ 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Wrona, 2:0 - Woźniczka.

Włókniarz: Warchał - Kowalski, Krawczyk I (Niemienionek), Leśniański, Dołęga - Badura (Kreis), Krawczyk II, Faściszewski (Supel), Majer - Gajewski, B. Morzecki

Orzeł Lubawka – Cosmos Radzimów 4:1

XV kolejka klasy okręgowej trampkarzy i młodzików.
W sobotę, 18 kwietnia swoje mecze w Jeleniej Górze rozgrywali młodzicy i trampkarze. Rywalem Włókniarzy była Szkółka Piłkarska Gol. Młodzicy przegrali 2:0, mimo okazji do zdobycia gola. Trampkarze również wyjechali z Jeleniej Góry bez punktów. Był to typowy mecz walki, z odrobiną, niestety chamstwa. Postawa arbitra pozostawiała dużo do życzenia, lecz Włókniarz przegrał, ponieważ był zespołem słabszym.

SP Gol - Włókniarz 2:0

Włókniarz: Damian Jagodziński - Radosław Starmach, Patryk Dąbrowski, Michał Dziedzic, Jakub Szatanik - Paweł Niemienionek, Jacek Jasiński, Łukasz Amrogowicz, Eryk Przymęski (60. Piotr Mitkiewicz) - Dawid Grygiel, Norbert Matuszak.

XV kolejka klasy terenowej juniorów.
Juniorzy
W kolejnym spotkaniu, 18 kwietnia gracze Włókniarza Mirsk I, lidera tabeli, pewnie pokonali Czarnych Strzyżowiec Siedlęcin 6:0. Jednak kończyli oni mecz w 9, ponieważ najpierw czerwoną kartkę dostał Łukasz Zaliwski, a po chwili drugą żółtą kartkę dostał Paweł Juźwik. Bramki w tym meczu zdobywali: Łukasz Gzik-3, Paweł Juźwik-2 i Jakub Niemienionek.

Włókniarz I - Czarni 6:0

Bramki:
1:0 - Juźwik, 2:0 - Juźwik, 3:0 - Gzik, 4:0 - Gzik, 5:0 - Niemienionek, 6:0 - Gzik.

Włókniarz I: Jaworski - Grygiel, Skórka, Rowiński (Ptasiuk), Stolarz - Niemienionek, Talarski, Nowak (Papp), Zaliwski, Juźwik - Gzik.

Tego samego dnia odbył się też mecz pomiędzy Włókniarzem Mirsk II, a Olszą Olszyna. Od pierwszej minuty mecz był wyrównany, obie drużyny miały okazje do strzelenia bramek. Najbliżej tego byli piłkarze gości w 24 min meczu, ale dobrze ustawiony Swarzyński wybił piłkę z linii bramkowej.

Tuż przed przerwą Włókniarze zdobyli prowadzenie po strzale Kamila Górnego. W drugiej połowie to gospodarze byli częściej w posiadaniu piłki, ale w 60 min. strzałem z dystansu piłkarz Olszy zaskoczył golkipera miejscowych i doprowadził do remisu. W 75 min. meczu sędzia ukarał jednego z zawodników gości czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. Włókniarze mieli mnóstwo szans na podwyższenie wyniku lecz za każdym razem brakowało szczęścia. Niestety dla miejscowych szczęście to mieli goście i w 87 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przypadkowo odbiła się od Pietraszka i wpadła do bramki gospodarzy wyprowadzając ich na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.

Włókniarz II - Olsza 1:2 (1:0)

Włókniarz II: Niemczyk - Kreis, Gwara, Wroński (35. Pietraszek), Wasilewski - Podgórny, Swarzyński (45.Tartak), M.Górny, Michalewicz - K.Górny, Szkwarek (45. Ferenczuk)

Szymon Jaworski, Mateusz Swastek

Zapowiedź XX kolejki "okręgówki" - 18/19.04.2009.
Seniorzy
Aż na trzy dni została zaplanowana XX kolejka ligi okręgowej rejonu jeleniogórskiego. W sobotę 18 kwietnia rozegranych zostanie pięć spotkań, dzień później dwa kolejne, a w środę 22 kwietnia kolejka zostanie zakończona meczem Granicy Bogatynia z Twardym Świętoszów.

Włókniarz udaje się do Lwówka Śląskiego na mecz z tamtejszymi Czarnymi. Rywale przed sezonem typowani byli jako jeden z kandydatów do awansu ale po seriach niezbyt udanych meczy w chwili obecnej zajmują "tylko" piąte miejsce w tabeli i marzenia o IV lidze przyjdzie im raczej odłożyć przynajmniej do następnego sezonu. Na swoim terenie Czarni jednakże nie zwykli przegrywać i wywieźć chociażby jeden punkt będzie niezwykle trudno, zważywszy na fakt, że Włókniarzowi w ostatnich tygodniach nie wiedzie się za dobrze. Miejmy nadzieję, że przełamanie przyjdzie we Lwówku.